AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Jaguar Land Rover bouwt fabriek in Slowakije
Nieuwe faciliteit kost 1,37 miljard euro
20
Jaguar Land Rover gaat een nieuwe fabriek op poten zetten in Slowakije. De komst van de nieuwe productiefaciliteit kost het concern 1,37 miljard euro.
Jaguar Land Rover zal z'n nieuwe fabriek vestigen in Nitra waar in totaal liefst 2.800 man aan personeel zal komen te werken. Volgend jaar zal gestart worden met de bouw van de fabriek.
In 2018 lopen de eerste nieuwe Jaguars en Land Rovers van de band in de Slowaakse stad. Jaguar Land Rover wil er jaarlijks 150.000 auto's gaan produceren, later zal dit aantal - indien mogelijk - worden verhoogd.
Aanvankelijk werden ook locaties in de Verenigde Staten en Mexico overwogen, al zegt Jaguar Land Rover gekozen te hebben voor Slowakije omdat er in de nabijheid van Nitra zo'n 300 toeleveranciers zijn gevestigd.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook
Nieuws

Het interieur van de Jaguar ‘Type 00’ is ook al schrikken voor de liefhebber
Autotest

De nieuwe elektrische Jaguar wordt echt wild voor een EV

Wouter Nieuwveld (73) betaalt de garagerekeningen van zijn Jaguar XJ8 met liefde

Jaguar XKR 5.0 V8 Supercharged (2009) - Op de rollenbank
Nieuws



