Ineos Grenadier krijgt brandstofcel

Waterstof-Grenadier

Ineos Grenadier

De Ineos Grenadier wordt mogelijk ook leverbaar met een elektrische aandrijflijn en een brandstofcel. Een waterstofversie van de Grenadier gaat volgend jaar de weg op en maakt gebruik van Hyundai-techniek.

Ineos en Hyundai maakten eind 2020 bekend een samenwerking op het gebied van waterstoftechnologie aan te willen gaan. Een logische verwachting was toen al dat dit mogelijk tot een Ineos Grenadier met brandstofcel zou leiden. Dat blijkt inderdaad te gaan gebeuren. Ineos kondigt aan dat het een waterstofversie van de Grenadier klaarstoomt en dat men inderdaad de expertise van Hyundai op dit gebied heeft aangesproken.

De Ineos Grenadier FCEV Concept krijgt een elektrische aandrijflijn die door AVL ontwikkeld is, die dus elektriciteit ontvangt uit de brandstofcel van Hyundai. Het is niet bekend wat voor elektrische aandrijflijn het is en ook over de brandstofcel laat Ineos zich nog niet uit. Uiteraard geldt op dat vlak de Hyundai Nexo als conventioneel ijkpunt, de waterstofauto van Hyundai die (op foto 2) naast de Ineos Grenadier geparkeerd staat. De Nexo heeft 156 liter opslagcapaciteit voor waterstof en de brandstofcel levert op basis daarvan genoeg elektriciteit voor een actieradius tot 665 km (WLTP).

Volgens Ineos duurt het nog tot eind volgend jaar voordat de waterstof-Grenadier überhaupt getest wordt. Het project staat dus nog behoorlijk in de kinderschoenen. Als de Grenadier daadwerkelijk leverbaar wordt met brandstofcel, is dat waarschijnlijk op zijn vroegst dus pas in 2023. Eerst gaat in juli volgend jaar de Ineos Grenadier met BMW-dieselmotoren in productie.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (47)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.