In het wild: Toyota Carina (1980)

Origineel Nederlandse zeldzaamheid

In het wild: Toyota Carina (1980)
Vandaag hebben we dankzij AutoWeek-lezer Sjoerd een zeldzaamheid in de spotlights. Compleet vergeten: de Toyota Carina A40!

De laatste Carina die Toyota in de prijslijst had staan, was de in Engeland geproduceerde Carina E. Daarvoor kenden we de Carina II, een aanduiding die vanaf 1983 in ons deel van de wereld voor twee generaties werd gebruikt. De auto die vandaag op het podium staat, is een tweede generatie van de modellijn, die simpelweg Carina heette.

De oer-Carina verscheen in 1970 op de markt. Van die generatie hebben we eerder een prachtexemplaar in deze rubriek zijn verdiende aandacht gegeven. Het eveneens blauwe exemplaar dat vandaag zijn oude koets laat zien, is van de generatie die tussen 1978 en 1982 werd geleverd. Dit exemplaar stamt uit 1980 en is destijds nieuw in ons land verkocht. Het betreft een tweedeurssedan, uitgevoerd als 1600 De Luxe. Onder de kap van dit behoorlijk roestige en gelukkig nog altijd in gebruik zijnde oude beestje een 75 pk sterke 1.588 cc grote viercilinder die 116 Nm leverde. Een topsnelheid van 160 km/h moest daarmee haalbaar zijn. Na 1981 werd nog eenmaal de naam Carina gebruikt. Daarna stapte Toyota over op Carina II. We hopen voor zowel de eigenaar als de auto zelf dat de Carina het nog een aantal jaren volhoudt.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (52)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.