AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
In detail: Lotus Europa S
De lancering van een geheel nieuwe Lotus, is niet iets dat vaak voorkomt. Op de Autosalon van Genève maakt het bedrijf uit Hethel zich dan ook op voor een bijzonder moment.
De lancering van een geheel nieuwe Lotus, is niet iets dat vaak voorkomt. Op de Autosalon van Genève maakt het bedrijf uit Hethel zich dan ook op voor een bijzonder moment.
Met de Europa S richt Lotus zich op klanten die een wat meer praktische en verfijnde auto willen dan een Elise of een Exige. Toch houdt Lotus vast aan de vaste waarden van het merk: met zijn 995 kilo is de GT een lichtgewicht en er wordt gebruikgemaakt van hoogstaande techniek. Zo neemt het aluminium chassis met 68 kilo een minimaal deel van het totaalgewicht voor zijn rekening.
In juli start de productie van de Europa S. Lotus wil 5.000 stuks per jaar produceren, maar benadrukt dat als de vraag groter is, er gemakkelijk aanpassingen in de fabriek kunnen worden gedaan. Met de komst van het nieuwe model komt de totale jaarproductie van Lotus op 5.000 auto's.
De Europa S, die in 28 maanden is ontwikkeld, haalt veel van zijn onderdelen uit Zuidoost-Azië. Zo wordt het plaatwerk geproduceerd in Maleisië, bij een bedrijf dat normaal toeleverancier is van vliegtuigbouwers. Dit is geen toeval omdat het moederbedrijf van Lotus, Proton ook uit Maleisië komt.
De Europa S is voor bestuurder en passagier wat gemakkelijker toegankelijk dan een Elise of een Exige. De dorpel is vier centimeter lager en de portieren zijn vijf centimeter hoger. In totaal is de instap dus negen centimeter ruimer dan bij andere Lotussen.
Voor Lotus-begrippen heeft de Europa S een omvangrijke uitrusting: lederen bekleding is standaard evenals een passagierairbag, satellietnavigatie en een cd-/ MP3-speler. Voor de Europa S is geen optielijst. Alleen mensen die een kleur willen die niet in de standaardstaal staat, moeten bijbetalen.
Het nieuwe model is heeft een van General Motors afkomstige 2,0-liter turbomotor met 200 pk die de auto in 5,5 seconden van 0 naar 100 brengt en een topsnelheid geeft van 230 km/u. De sprint van 0 naar 160 km/u gaat in 14 seconden.
De naam Europa verwijst naar de Lotus die werd gebouwd van 1966 tot en met 1975. In die periode zijn 9.887 stuks geproduceerd. In het begin is die auto voorzien van een Renault-motor en later wordt een Lotus Twin Cam motor met een vermogen van 126 pk gemonteerd. Russell Carr, ontwerpchef bij Lotus: "We hebben niet geprobeerd om een moderne versie van de klassieke Europa te maken, we zijn met een schone lei begonnen en hebben een karakteristieke auto gebouwd, die de naam Lotus waardig is."
Plaats een reactie