Hyundai tikt Amerikaanse dealers op vingers wegens te hoge prijzen
'Schadelijk voor imago'
Hyundai grijpt, ook namens Kia en Genesis, in bij Amerikaanse dealers die volgens de fabrikant te ver gaan met de prijskaartjes die op auto's worden geplakt. Hyundai is bezorgd over het imago van de merken door de acties van sommige dealers.
De grote wereldwijde leveringsproblemen vanwege het chiptekort maken dat nieuwe auto's relatief schaars zijn. In de Verenigde Staten leidt dat ertoe dat sommige dealers hogere prijzen vragen voor nieuwe auto's. Op zich lijkt dat redelijk logisch, schaarste maakte goederen immers duurder, maar in sommige gevallen zou er sprake kunnen zijn van misleiding. Ook zijn de hoge prijzen potentieel schadelijk voor het imago van het betreffende merk. Dat laatste steekt Hyundai behoorlijk en daarom spreekt het zijn Amerikaanse dealernetwerk hierop aan.
Volgens Automotive News wijst Hyundai de dealers van Hyundai, Kia en Genesis erop dat ze weliswaar de vrijheid hebben om eigen prijzenbeleid te hanteren, maar dat dit wel redelijk moet blijven. Zo zouden in sommige gevallen klanten naar de showroom worden gelokt met een lagere prijs op internet dan die op de werkelijke auto's in de showroom staat. Soms zouden er ook onaanvaardbaar grote verschillen zijn tussen de prijs die Hyundai zelf aan de dealers communiceert en de prijs die de dealers op de auto plakken.
Hyundai drukt de dealers op het hart om eerlijk naar de klanten te zijn en bovendien prijsverhogingen binnen de perken te houden: "Als de toelevering eenmaal weer op stoom komt, krijgen klanten misschien het idee dat ze te veel hebben betaald voor hun auto en gaan ze de volgende keer naar een ander merk." Er staat veel op het spel, klinkt het in scherpe bewoordingen: "We kunnen niet stilletjes toekijken hoe eerdergenoemde dealers alle inspanningen die we samen hebben verricht om deze merken te maken tot wat ze nu zijn tenietdoen."
Breder probleem
Uiteraard zijn dergelijke praktijken niet voorbehouden aan dealers van Hyundai, Kia en Genesis. Een onderzoek van Edmunds wees volgens Automotive News uit dat maar liefst 82 procent van alle nieuwe auto's in januari werden verkocht voor een hogere prijs dan de oorspronkelijke. Gemiddeld zou het gaan om omgerekend €690 verschil. Bij Kia zou het gemiddelde verschil echter dik €2.000 zijn en bij Hyundai en Genesis respectievelijk €1.320 en €1.413.
PRIVATE LEASE Hyundai
Had je deze auto's al gezien?

Hyundai Inster Pulse Vanaf € 293,- p/m Private Lease | € 3700,- korting !! | Aansluiting USB, eerste zitrij | Actieve rijbaanassistentie (LKA) | Bluetooth met spraakherkenning
- 2025
- 10 km

Hyundai Inster Pulse Vanaf € 293,- p/m Private Lease | € 3700,- korting !! | Actieve rijbaanassistentie (LKA) | Airconditioning, volautomatisch | Bagageruimteafdekking
- 2025
- 10 km

Hyundai Inster Pulse Vanaf € 293,- p/m Private Lease | € 3600,- korting !! | Actieve rijbaanassistentie (LKA) | Mistlampen LED, achter | Oplaadpoort voorzijde, verlicht
- 2025
- 10 km