Honda nieuws uit L.A.
Meer nieuws uit Los Angeles komt van Honda: de Model X concept car die vorig jaar werd voorgesteld in Detroit gaat nog dit jaar in productie. Verder komt er in het voorjaar een hybride versie van de Civic uit.
Tekst Henny Hemmes
Honda was blij met de verkoopcijfers van het afgelopen jaar, want de Accord gaat de automobielgeschiedenis in als bestverkochte personenwagen van Amerika in 2001. Met 414.718 exemplaren is dat een mijlpaal voor een model dat bovendien al vijf jaar op de markt is. Ook over de Civic-verkopen is Honda verheugd: met 313.780 exemplaren is de Civic de bestverkochte 'small car' in Amerika.
Model X gaat in productie
Honda kondigde aan dat de Model X Concept car, die vorig jaar in Detroit debuteerde, in productie gaat. Hij zal over een jaar in de Amerikaanse showrooms staan. Wat zijn naam zal zijn, is nog niet bekend. Honda noemt dit multifunctionele model een lichte truck. Hij heeft portieren die wijd open gaan, zodat er gemakkelijk kan worden in- en uitgestapt en ook spullen als snowboards of fietsen worden geladen. Verwacht mag worden dat hij zal worden uitgerust met de 'slimme' stoelen uit de Jazz. Meer gegevens over de toekomstige Honda zijn nog niet vrijgegeven.
In april komt er van de Civic een hybride variant op de Amerikaanse markt. Hij is uitgerust met de tweede generatie van de hybride technology uit de Honda Insight, waarvan er 't afgelopen jaar bijna 5000 zijn verkocht. De Civic Hybrid staat op hetzelfde platform en heeft dezelfde carrosserie als de gewone Civic. Alleen het interieur is uniek voor de Hybrid, terwijl het dashboard lijkt op dat uit de Insight. De hybride versie is 30 % zuiniger dan de Insight, maar heeft wel plaats voor vijf mensen plus bagage. Van deze Civic gaat Honda 2000 exemplaren per maand bouwen. Met 20.000 dollar is hij bovendien vriendelijk geprijsd.
PRIVATE LEASE Honda
