Honda brengt kleine elektrische auto naar Europa
Elektrische kei-car
Honda tovert tijdens het Goodwood Festival of Speed een interessante nieuwkomer uit de hoge hoed: de Honda Super EV Concept. Hoewel zijn naam anders doet vermoeden, is het een bescheiden auto.
Er komen steeds meer (piep)kleine elektrische auto's op de markt en volgens sommige prominenten uit de auto-industrie is dat precies wat we nu nodig hebben. Althans, wat de Europese auto-industrie nodig heeft. De Japanners bewijzen echter al jaren dat ze heel goed zijn in het maken van kleine en toch breed inzetbare auto's (kei-cars) en nu wil Honda dat ook hier in Europa laten zien. Tijdens het Goodwood Festival of Speed, dat volgende maand plaatsvindt, gaat het doek van een kei-carachtige EV.
We krijgen de Super EV Concept geheten voorbode alvast te zien op één foto. Daarop zien we de kleine nieuwkomer door Londen rijden, gehuld in een flitsend camouflagepakje. Ondanks de plakkers is al goed te zien dat het een soort te heet gewassen Honda E lijkt te worden. Ook zien we er vleugjes Honda N-One in. Die N-One noemen we niet voor niets; dat is immers een kei-car waarmee Honda in het verre oosten hoge ogen gooit. Zo'n ukkie wordt de 'Super EV' niet, maar klein is hij wel. Honda richt ermee op het A-segment, waarschijnlijk ook hier in Europa. Opvallend, want Honda was eigenlijk nog niet eerder echt in het hart van dat segment vertegenwoordigd in ons deel van de wereld.
Het Goodwood Festival of Speed vindt dit jaar plaats vanaf 10 juli, dus rond die tijd verwachten we meer te weten.
PRIVATE LEASE Honda
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Deze elektrische SUV van Honda komt in 2027 naar Nederland

Honda Super-One: kleine elektrische Honda als Super-N naar Europa

Honda NSX is terug met originele V6-benzinemotor

Test: Honda Prelude (2025) – Zijn onderstel smeekt om slingerende rivierdijken




