Een woordvoerder van klapdakenbouwer Heuliez heeft Automotive News Europe toevertrouwd dat een deal waarbij VW aan Heuliez onderdelen levert, terwijl Heuliez aan de Duitse autofabrikant diensten verleent op het vlak van productie tot de mogelijkheden behoort. Over verdere details van een dergelijk samenwerkingsverband houdt de woordvoerder zich op de vlakte. Volkswagen bevestigt dat Heuliez inderdaad een van de toeleveranciers is waarmee het werkt, maar geeft geen commentaar op de besprekingen die tussen beide bedrijven naar verluidt gaande zijn.
Een Franse rechtbank heeft Heuliez deze week uitstel van betaling gegeven en de firma zes maanden de tijd gegund om een nieuwe investeerder te vinden. Als dit niet lukt, is een faillissement voor de fabrikant die onder meer klapdaken produceert voor Peugeot en Opel onafwendbaar.
Franse media rapporteren dat er twee buitenlandse investeerders geïnteresseerd zouden zijn in Heuliez, maar dan alleen als het een order binnenhaalt van de Volkswagen-groep. Het is genoemde Heuliez-woordvoerder echter niet bekend dat er op dit moment contact is met potentiële investeerders.
Heuliez heeft op 8 april voor de derde keer in vier jaar faillissement aangevraagd. Dit nadat Baelen Gaillard Industrie (BGI), dat de meerderheid van de aandelen bezit, aangaf niet langer in een verlieslijdende onderneming te willen investeren. Heuliez heeft tevergeefs een beroep gedaan op de Franse staat voor een financieringsregeling, Aldus de media.
In tweeën
De koers van het aandeel Heuliez kent de laatste jaren een hoge mate van beweeglijkheid. In 2008 overweegt het Indiase Argentum Motors nog 25 miljoen euro te investeren in de Franse onderneming om daarmee zestig procent van de aandelen in bezit te krijgen. Maar Argentum trekt z'n bod in als de financiële crisis de carrosseriebouw in India onder druk zet. De Queveau-famile, erfgenamen van oprichter Henri Heuliez vragen faillissement aan in april 2009 als pogingen om investeerders te vinden in het water vallen. In juli 2009 gaat de Franse rechtbank akkoord met een plan van Bernard Krief Consulting (BKC) om de firma Heuliez te reorganiseren. Twee maanden later krijgt de firma surseance van betaling wanneer BKC niet met de beloofde financiële bronnen op de proppen komt. Heuliez wordt in 2010 in tweeën gesplitst als Baelen Gaillard Industrie de helft van het bedrijf koopt.
