Groen licht voor Renault-Dongfeng in China
Om als buitenlandse autofabrikant in China je auto's in elkaar te schroeven, is een joint-venture vrijwel noodzakelijk. Renault prijst zich ongetwijfeld gelukkig, want de Chinese overheid heeft groen licht gegeven voor een samenwerking tussen Renault en Dongfeng.
Begin dit jaar kregen we al bericht over de op te richten joint-venture tussen Renault en het Chinese staatsbedrijf Dongfeng. Officiële goedkeuring was er nog niet, maar daar is met ingang van vandaag verandering in gekomen. Het samenwerkingsverband wil jaarlijks 150.000 auto's van de band laten lopen, maar Renault heeft nog niet losgelaten welke modellen dat zullen zijn.
Renault en Dongfeng hebben beiden een aandeel van 50 procent in de nieuwe joint-venture, die als Dongfeng Renault Automotive door het leven gaat. In totaal is 1,3 miljard dollar, zo'n 956 miljoen euro, in oprichting geïnvesteerd.
Renault verkocht dit jaar slechts 30.000 auto's in China. Concerngenoot Nissan, dat al zo'n tien jaar een joint-venture heeft in China, heeft in de eerste 10 maanden van dit jaar al een miljoen auto's in het Aziatische land verkocht.