Gesnapt: Rolls Royce RR4
Ook een chique merk als Rolls Royce ontkomt niet aan testwerk. Zodoende spotte AutoWeek-lezer Peter Folkertsma de toekomstige 'baby-Rolls' op de Autostrada, vlakbij de Oostenrijks-Italiaanse grens.
De RR4, zoals Rolls Royce de auto nu nog noemt, wordt een hele belangrijke auto voor het merk uit Goodwood. Het model, dat onder de Phantom gaat opereren, moet er voor zorgen dat de jaarproductie verdubbelt naar 2.000 exemplaren per jaar. Om deze reden blijft het niet bij een sedan: ook een cabriolet en een coupé staan op de planning.
Baby-Rolls is een rekbaar begrip: de kleinste auto van het blauwbloedige Engelse merk is minstens zo lang als een verlengde 7-serie. BMW wil dan ook dat de RR4 het gat opvult tussen de duurste 7-series en de Phantom.
We verwachten dat Rolls-Royce de RR4 op de Autosalon van Genève in 2009 onthult. Omdat de vorige concept-cars 100 EX en 101 EX heetten, zetten wij in op de naam 102 EX Concept. Dan is het nog even wachten op de productie van de RR4: die start in 2010.