Gereden: Audi A6 2.0 TDI ultra
Een eerste blik op de gefacelifte Audi A6 geeft de indruk dat ze in Ingolstadt al redelijk tevreden waren met het model. De uiterlijke wijzigingen lijken minimaal. Alleen een geoefend oog ziet dat het complete front is hertekend. Nieuwe koplampen, een iets bollere grille, iets andere lijnen in de onderbumper, dat werk. Technisch zijn ze bij Audi ook niet als een olifant door de porseleinkast gegaan. Hier een paar pk er bij, daar een paar gram CO2 er af. Dit laatste ook voor de 2.0 TDI die nu in combinatie met de S tronic-transmissie met dubbele koppeling goed is voor 110 gram CO2 per kilometer. Hierdoor is-ie voor de zakelijke rijder in Nederland goed voor 20 procent bijtelling, zowel met de 150 als met de 190 pk-variant. Wij reden die laatste.
Die lage uitstoot is prima om je geweten te sussen, in de praktijk toont de tweeliter diesel zich namelijk bepaald geen watje. In tegendeel. De motor wil wel. De versnellingsbak blijkt bij plotseling gasgeven even te aarzelen en de tijd te nemen om het juiste verzet te vinden. Maar goed, dat is eigenlijk de enige dissonant. Voor het overige toont de S tronic zich een zijdezacht schakelend mechaniek dat de eerder gebruikte multitronic CVT met z'n aandrijfketting snel doet vergeten. De aandrijflijn sluit keurig aan op de rest van de auto die er op gericht is z'n inzittenden te behagen.
Meer weten over de nieuwe Audi A6? De volledige rij-impressie lees je binnenkort in AutoWeek. Bovendien staat de video die we maakten al snel voor je klaar op AutoWeek.nl.