Gelekt: Renault Zoe

Renault Zoe
De Renault Zoe kenden we al als concept-car. Op de persdag van de Autosalon van Genève wilde Renault uitpakken met de productieversie, maar helaas: een eerste foto is al gelekt op een Franse site.

Voor de specificaties biedt de Zoe Preview een goede indicatie. Die concept-car –volgens Renault voor 90 procent gelijk aan deze productieauto- heeft de beschikking over een 82 pk sterke elektromotor. De sprint naar 100 km/h kost 8,1 seconden en de topsnelheid is 135 km/h.
De actieradius van de Zoe Preview is 160 kilometer, opladen met een normale stekker duurt zes tot acht uur. Bij een snellaadpunt kun je de concept-car in een half uur voor 80 procent opladen of in 10 minuten voor een nieuwe actieradius van 60 kilometer. Ook is de Zoe Preview geschikt voor accuwisselstations. Bijvoorbeeld die van Better Place.
De Zoe komt later dit jaar op de markt als model onder de Fluence. De prijs is nog niet bekend. De auto is niet alleen belangrijk als elektrisch model: de styling van de nieuwe Clio put ook inspiratie uit het lijnenspel van de Zoe.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (34)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.