Ford Mustang viert feest: GTD naar Europa en Nite Pony-aankleding
Zestig jaar Mustang
De Ford Mustang is vandaag op de dag af zestig jaar geleden op de markt gekomen en daar staat Ford natuurlijk bij stil. Er komen diverse speciale uitvoeringen van zowel de Mustang als Mustang Mach-E aan.
Groot feest bij Ford, want één van zijn meest iconische modellen aller tijden is jarig. Op 17 april 1964 werd de eerste Mustang verkocht en dat heuglijke feit kan niet ongemerkt voorbij gaan. Ford kondigt aan dat het dit jaar op diverse manieren stilstaat bij het zestigjarig bestaan van de Mustang en reken maar dat AutoWeek daar zeker nog eens op terugkomt. Nu is er direct al nieuws te melden voor de huidige Ford Mustang en de elektrische Mustang Mach-E.
Om te beginnen met de reguliere Mustang: die is straks te bestellen met het zogenoemde Nite Pony Package. Zowel de Fastback als Convertible is daarmee uit te rusten en dan hebben ze diverse donkere accenten, zoals Ebony Black gespoten wielen, zwarte logo's, zwarte spiegelkappen, een zwart dak en donkere koplampbehuizing. Spectaculairder nieuws is dat de krankzinnig sterke en ook op heftig bochtenwerk voorbereide Ford Mustang GTD onze kant op komt. Die wordt slechts in beperkte aantallen leverbaar. In de VS kost-ie al zo'n 300.000 dollar, dus reken maar dat hij in Nederland misschien richting een half miljoen gaat.
Ten slotte is er, of het nou een 'echte' Mustang is of niet, nog nieuws voor de Mustang Mach-E. Zoals bij de onthulling in september reeds aangekondigd, komt de heftige topversie naar Nederland. Nu is ook bekend wanneer precies. Op 30 april opent Ford de orderboeken. We horen ongetwijfeld snel wat deze 486 pk sterke heftige Mustang Mach-E gaat kosten.