'Flitsmarathon' leidt in Nederland tot 23.000 processen-verbaal

Extra controles

Snelweg A10 (ANP)

In Nederland zijn vorige week in het kader van een Europese actieweek zo'n 23.000 bekeuringen uitgedeeld voor te hard rijden.

Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na een item over de extra snelheidscontroles in het NOS Radio 1 Journaal. Van 156 snelheidsovertreders werd het rijbewijs ingenomen, wat gebeurt als ze  meer dan 50 kilometer per uur te hard rijden.

De extra controles in Europa, ook wel 'flitsmarathon' genoemd, vonden plaats tussen 5 en 11 augustus. De actieweek was een initiatief van Roadpol, een samenwerkingsverband van diverse Europese politiekorpsen. Het idee erachter was om aandacht te vragen voor de verkeersveiligheid. Volgens Roadpol is te hard rijden een van de belangrijkste oorzaken van dodelijke verkeersongelukken." Mensen schatten hun snelheid vaak verkeerd in en ze onderschatten de remweg die nodig is om tot stilstand te komen", licht de politiewoordvoerder toe. Daardoor komen volgens hem te vaak ongevallen voor met ernstige of dodelijke afloop.

Tijdens de actieweek voerden in Nederland alleen de verkeerspolitieteams extra snelheidscontroles uit. De reguliere basisteams, die normaal gesproken ook meedoen, deden dat nu niet of minder, in verband met de politieacties voor een structureel vroegpensioen. Roadpol organiseert regelmatig acties in Europa, waarbij de focus steeds op iets anders ligt. Zo draaide de 'flitsmarathon' van vorige week dus om snelheid, en staat er in oktober een actieweek gepland die in het teken staat van afleiding in het verkeer, bijvoorbeeld door de smartphone.

Lezersreacties (91)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.