De Fiat-groep gaat tijdelijk de deuren sluiten van haar fabrieken in Italië omdat de vraag naar auto's is gedaald. Vier van de vijf fabrieken stoppen de productie van bepaalde modellen voor gemiddeld een week per maand in de periode augustus tot en met november. De productielijnen van de nieuwe Alfa Romeo MiTo, Fiat 500 en de Lancia Delta blijven wel gewoon draaien, maar de fabricage van landbouwmachines zal eveneens worden onderbroken, aldus persbureau Reuters.
Wegens de verslechterende economie zien veel autofabrikanten hun verkopen teruglopen. Consumenten stellen de aanschaf van een nieuwe auto uit. Zo ook het merk uit Turijn. In de maand juni daalden de algehele verkopen in Italië, een extreem belangrijke markt voor de Fiat Groep, met 16,5 procent. Fiat wist weliswaar het marktaandeel te vergroten, maar absoluut gezien liepen de verkopen door de malaise in Italië terug. In Europa zijn de verkopen van de Fiat Groep met gemiddeld 2,6 procent gedaald.
Fiat-topman Sergio Marchionne noemde het een desastreuze maand. Vorige week nog wist Fiat te melden dat ze nog wel de begrote omzet voor het boekjaar 2008/2009 denken te behalen. Voor Marchionne is het zijn eerste crisis, vertelt een woordvoerder van de Italiaanse vakbond FIOM-GCIL. Sinds Marchionne in 2004 aan het roer kwam, is hij er in geslaagd Fiat uit het slop te trekken en weer winstgevend te maken. Het laatste afgelopen half jaar is daarentegen weer zwaar geweest voor de Italiaanse firma.
19
Bekijk reacties
![Fiat 500 0.9 TwinAir Turbo Lounge [ NAP leder panorama ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/59382792/0-677913d49aab85c03da3917d60d59d46.jpg)








