AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
ESP vanaf morgen verplicht
94
Vanaf morgen is ESP verplicht voor nieuwe modellen die binnen de Europese Unie typegoedkeuring krijgen.
Op 1 november is het voor modellen die nieuw in de Europese Unie op de markt komen verplicht om ESP aan boord te hebben. Voor modellen die al een typegoedkeuring hebben wordt ESP op 1 november 2014 verplicht.
Tot nu toe is op vele modellen ESP nog een optie. Dat komt met name veel voor bij de kleine modellen en de budgetauto's. Slechts op een klein aantal modellen is het helemaal niet te koop. Een korte controle in CarBase levert in die categorie bijvoorbeeld de Landwind CV9, de Dacia's Sandero en Logan en de het volledige modellenprogramma van Lada op.
Lees ook
Nieuws

Nieuwe Daihatsu Copen is retro en heeft achterwielaandrijving
Nieuws

Subaru bewijst dat de hot hatch met benzinemotor nog niet dood is
Nieuws

Chinese autofabrikanten gaan Zuid-Koreaanse voorbij in Europa
Nieuws

Vernieuwde Seat Ibiza : strakker maar geen nieuwe techniek
Nieuws
