Elektrische Suzuki e Vitara: zo had hij ook kunnen worden
De juiste gekozen?
Onlangs presenteerde Suzuki zijn eerste volledig elektrische model: de e Vitara. Aan het definitieve ontwerp van de auto gingen meerdere designvoorstellen vooraf. AutoWeek kan je er daar een stel van laten zien.
Een auto teken je natuurlijk niet zomaar, althans, niet als autofabrikant. Lang voordat het definitieve ontwerp gereed is, worden er achter de tekentafels tientallen proefballonnetjes getekend. Vaak krijg je van die designvoorstellen helemaal niets te zien, maar Suzuki was zo vriendelijk ons tijdens de presentatie van de elektrische Suzuki e Vitara een kleine selectie afbeeldingen te laten zien van hoe het model ook had kunnen opdrogen.
Kimitoshi Sato – Design Manager bij Suzuki's automotive styling division – schotelt ons tijdens de perspresentatie van de Suzuki e Vitara vluchtig een stel vroege designschetsen van de eerste elektrische auto van het merk voor. Daar zitten uiteenlopende verschijningsvormen tussen, al dan niet gelardeerd met designelementen die het productiestadium wél hebben gehaald.
Van alle ontwerpvoorstellen hebben het er twee tot een kleimodel geschopt. Van het simpelweg met de letters A en B aangeduide designfinalisten is uiteindelijk B (foto's 4, 5 en 6) gekozen. Opvallend is de voorzijde van het ontwerp van designvoorstel A (foto's 1 tot en met 3). Dat doet ons namelijk ietwat aan Skoda denken.
Volgens Sato is het design van de Suzuki e Vitara bewust 'eenvoudig en functioneel'. Dat zou volgens de designmanager passen bij Suzuki en vooral bij de no-nonsense offroadmodellen uit het verleden van het merk.