Eerste kennismaking: Honda 0 SUV en 0 Saloon - in 2026 naar Nederland

Spraakmakend design, productieauto's worden zo goed als ongewijzigd gebracht.

94 reacties

Video

De onthulling van twee nieuwe EV’s is voor Honda het eerste hoofdstuk van een compleet nieuw elektrisch boek. Een verhaal dat ver afstaat van de elektrische avonturen van het merk tot nu toe. Roy ging in Las Vegas kijken naar de 'Saloon'en de 'SUV'.

De Honda 0-Saloon en de Honda o-SUV. Zo heten de nieuwe auto’s. Hier schreven we eerder over de onthulling van de auto's, maar nu konden we er ook een rondje omheen lopen. Let op, dat zijn werknamen van de prototypes. De naam van de productieversies wordt later naar buiten gebracht.  We weten in ieder geval dat de bijzondere creaties op deze pagina’s ook naar Nederland komen. Want creaties, dat zijn het. Honda heeft sowieso de reputatie dat het niet bang is buiten de lijntjes te tekenen en deze SUV en sedan zijn opnieuw een staaltje durf. De sedan combineert de neus van een Lamborghini Gallardo met een vleugje Miami Vice. Het is nog een prototype, en er zullen nog een paar kleine tweaks komen aan de koets. Denk aan de spiegels, en de kofferbak, die nu nog niet open kan. Maar veel blijft. De neus, de extreme laagheid van de koets en ja ook het yoke-steer in de cockpit. Ook het ruimtelijke concept, dat sowieso een belangrijke pijler is van de 0-serie van Honda, blijft gehandhaafd. Dit betekent dat je je na het instappen nog een flink stuk naar achteren moet laten vallen, met gigantisch veel beenruimte tot gevolg. Voor lange mensen wordt het evengoed een klus om soepel binnen te komen, want hij is echt heel laag. Eenmaal zittend is de hoofdruimte wel goed. Voorin twee grote schermen als onderdeel van Honda’s nieuwe OS. Het merk noemt het besturingssysteem 'Asimo', naar de robot die het in 2000 aan de wereld liet zien. Het systeem wordt continu over-the-air geüpdatet en integreert de dagelijkse functies met de ADAS-systemen en AI-techniek die het beide auto’s mogelijk maakt om level 3 autonoom te rijden. Dit betekent concreet dat de chauffeur zijn ogen van de weg kan halen. Zodat je remote kunt vergaderen of een film kunt kijken. Het yoke-stuur blijft zoals gezegd ook bij de finale versie. Zodra de auto het rijden overneemt, schuift het verder van je weg en andersom.

Honda

De SUV komt zo goed als ongewijzigd op de markt, inclusief deze achterklep.

AI en level 3 autonoom

Voor de SUV geldt uiteraard hetzelfde: alle auto’s in de 0-serie krijgen het Asimo OS. En er staan nog wel wat auto’s op het programma (zie kader) Bovendien is de belofte voor de SUV dat hij anders dan de Saloon ook écht zo goed als ongewijzigd in productie gaat. Inclusief de opvallende kofferbak met de klep die in een rechte hoek omhoog draait. Ook de SUV is bijzonder ruimtelijk, maar met een meer mainstream achterbank dan de sedan. Van achteren is de vormgeving nog wat, laten we zeggen ‘vrij dapper’. Maar onderscheid was nodig, legt de designer desgevraagd uit. “We zijn vrij laat op de EV-markt, wat het extra belangrijk maakt je van anderen te onderscheiden. Ook deze Honda’s zijn dynamische auto’s, iets wat je moet terugzien in het ontwerp.” Bang dat het extravagante design ook kopers afschrikt is hij niet. “Honda-klanten houden van unieke auto’s, ik twijfel er niet aan dat ze spannende modellen als deze positief ontvangen.”

 

Honda 0-series

De ruime achterin de SUV is uitstekend.

Achterwielaandrijving voor sedan

De onthulling vond plaats op de technologiebeurs in Las Vegas, wat betekent dat de softwarematige kant een hoofdrol speelt. Wellicht mede daarom is Honda nog niet scheutig met de technische specificaties van de auto. Na wat aandringen krijgen wel bevestigd dat in ieder geval de sedan in basis achterwielaangedreven is (wat we tijdens het opnemen van de video nog niet wisten) en de SUV in ieder geval vierwielaandrijving krijgt. Maar men doet er het zwijgen toe als het gaat om vermogen of type elektromotor. Ook over verbruik of het type accu blijft alles nog geheim. “Ja onze auto is heel zuinig. Ja, onze accu is heel dun en efficiënt. En je komt er 480 kilometer ver mee volgens de Amerikaanse EPA-meting. (zo’n 530 km WLTP, RK). Maar nee we zeggen niet hoeveel kWh de accu heeft en hoe snel je kunt snelladen.”

Afwachten op de onthulling van de straatversies dus maar.

 

Honda 0-series

Achterin de sedan is de beenruimte bizar groot, alleen moet je er echt in 'vallen'.

Honda 0 SUV
Honda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-seriesHonda 0-series

Lezersreacties (94)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.