Stapels RS-nieuws van Audi dit jaar. Na de lancering van de RS6 Avant, RS7 Sportback en RS Q3 (Sportback) is het nu tijd voor de grootste RS-SUV die Audi ooit presenteerde. We heten welkom: de RS Q8!
Signalement
| Merk | Audi |
|---|---|
| Model | RS Q8 quattro |
| Carrosserie | 5-deurs, suv |
| Transmissie | 8 versnellingen, sequentiële automaat |
| Aandrijving | 4wd |
| Nieuwprijs | € 222.628 |
Specificaties
| Brandstof | benzine |
|---|---|
| Motor | V8 |
| Cilinderinhoud | 3.996 cc |
| Maximaal vermogen | 441 kW / 600 pk bij 6.000 tpm |
| Maximaal koppel | 800 Nm bij 2.200 tpm |
| Inhoud brandstoftank | 85 l |
| Lengte / breedte / hoogte | 5.012 mm / 1.998 mm / 1.708 mm |
| Wielbasis | 2.998 mm |
| Massa leeg | 2.290 kg |
| Laadvermogen | 725 kg |
| Aanhangermassa geremd / ongeremd | 3.500 kg / 750 kg |
| Banden | 295/40R22Prijzen |
| Topsnelheid | 250 km/h |
| Acceleratie 0-100 km/h | 3,8 s |
| Brandstofverbruik | 13,2 l/100km |
| CO2-uitstoot (WLTP) | 300 g/km |






