Duitse autoriteiten doen inval bij Mitsubishi
Sjoemelsoftware?
De Duitse autoriteiten zijn binnengevallen bij Duitse kantoren van de Japanse automaker Mitsubishi, in een onderzoek naar het gebruik van sjoemelapparatuur in dieselauto's. Dat meldt de Duitse openbaar aanklager dinsdag. Met de apparatuur zouden emissietesten om de tuin kunnen worden geleid.
De openbare aanklager onderzoekt Mitsubishi-auto's met 1.6- en 2.2-viercilinder-dieselmotoren die aan de Europese emissiestandaarden Euro 5 en Euro 6 voldoen. Deze auto's zouden mogelijk sjoemelapparatuur hebben gebruikt, zodat het lijkt alsof de dieselmotoren een stuk minder uitstoten dan daadwerkelijk het geval is.
Naast het onderzoek naar de dieselauto's van de Japanse automaker wordt ook een werknemer van een internationale automaker onderzocht wegens fraude, schrijft de Duitse autoriteit. Het is niet bekend of deze werknemer bij Mitsubishi werkzaam is.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Mitsubishi
Lees ook

Vooral Japanners en max 60 km/h: waarom Groenland het opmerkelijkste autoland ter wereld is

'Navigatieweergave in display van mijn Mitsubishi Colt werkt niet en dat is non-conforme levering'

Ze zijn niet mooi en uit de gratie maar daardoor kun je nu wel voor €3.000 lente vieren

Wie schudt deze Mitsubishi Galant wakker? - Liefhebber gezocht




