Doek valt voor Europese Ford Focus Electric

Stekker-Focus nog niet verdwenen

Ford Focus Electric
Ford heeft besloten de stekker uit de Europese productie van de Focus Electric te trekken.

Sinds 2013 produceert Ford de elektrische variant van de Focus, de Focus Electric, in het Duitse Saarlouis, een productielocatie waar de reguliere Focus ook wordt gebouwd. Wegens een in Europa te kleine vraag naar het elektrische model, wordt hij voortaan niet meer in Duitsland gebouwd, zo laat Automotive News weten.

Vorig jaar zou Ford 61 exemplaren in Europa hebben verkocht, minder nog dan de 70 stuks die een jaar eerder een eigenaar vonden. In Europese landen waar de Focus Electric nog wordt verkocht, denk aan Noorwegen, blijft de auto wel leverbaar. Importeurs zullen hun exemplaren voortaan uit de Verenigde Staten moeten halen. In Nederland werd de stekker-Focus in 2014 van de markt gehaald.

Vorig jaar werd de Focus Electric nog opgewaardeerd. Zo werd onder andere het accupakket vergroot van 23 kWh naar 33,5 kWh.

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.