AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Doek valt voor Chrysler PT Cruiser
57
De productie van de Chrysler PT Cruiser stopt vandaag na tien jaar.
In de Chrysler-fabriek in Toluca in Mexico worden vandaag de laatste Chryslers PT Cruiser gebouwd. Dat meldt het Amerikaanse Wards Auto. De auto was in productie sinds het jaar 2000. In die tijd zijn meer dan 1,2 miljoen exemplaren gebouwd.
Een onverwacht succes, want op de marketingafdeling van Chrysler was de schatting dat na 25.000 stuks het feest al over zou zijn. In Nederland zijn een dikke zevenduizend PT Cruisers verkocht. Op het moment wordt de auto niet meer aangeboden. Toch zijn er dit jaar nog tien uit de voorraad op kenteken gezet.
In 2004 verscheen de cabrioletversie van de PT Cruiser. Daarvan werd al in 2007 de productie gestaakt door de toenmalige Chrysler-eigenaar, investeringsmaatschappij Cerberus Capital. Toen die aan het roer kwam, werden naast de cabrio nog drie modellen geschrapt.
De ontwerper van de compacte retro-auto is Bryan Nesbitt. De PT Cruiser bracht hem naam en faam. Later stapte hij over naar General Motors, waar hij onder meer de Chevrolet HHR ontwierp. Die wordt in het algemeen dan ook beschouwd als rip-off van de PT Cruiser, hoewel Chevrolet bij hoog en bij laag blijft beweren dat de auto is geïnspireerd op de Suburban uit 1949.