AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Dieselprijs aan de pomp flink omhoog vanwege conflict Midden-Oosten
Beschikbaarheid olie onder druk
38
De dieselprijs is de afgelopen dagen flink opgelopen vanwege het conflict in het Midden-Oosten. Aan de pomp betalen mensen nu meer dan €1,88 voor een liter. Ook de benzineprijs is licht gestegen.
Volgens Paul van Selms van UnitedConsumers kan dat te maken hebben met bepaalde olie die minder beschikbaar is. "Uit sommige olie kun je meer diesel halen, en het kan zo zijn dat dit nu minder beschikbaar is vanwege de conflicten wereldwijd. Dus dat kan leiden tot hamsteren van diesel."
De olieprijs ging vrijdag omlaag na het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om een beslissing over een Amerikaanse aanval op Iran twee weken uit te stellen. Donderdag steeg de olieprijs juist nog flink. Dat kwam door zorgen over directe betrokkenheid van de Verenigde Staten bij de Israëlische aanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten en verstoringen op de wereldwijde oliemarkt door het conflict.
De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, daalde vrijdagochtend met meer dan 2 procent en zakte tot onder de 77 dollar. Donderdag ging de olieprijs nog bijna 3 procent omhoog. Sinds het uitbreken van het conflict tussen Israël en Iran een week geleden is olie ongeveer 10 procent duurder geworden.
Lees ook
Nieuws

'Nissan overweegt Chinese modellen als redding voor Europa'
Nieuws

Bizarre Renault 5 Turbo 3E is opvallend populair in Nederland
Nieuws

Ferrari Luce: eerste elektrische Ferrari is dol op knoppen en schakelaars!
Nieuws

Europese regels maken Mazda 6e met Range Extender voorlopig kansloos
Nieuws
