Deze nieuwe functies krijgt Android Auto
Zoomen en bingewatchen
Met Android Auto en Android Automotive is Google de laatste jaren een steeds grotere rol gaan spelen op het scherm van je auto. De ontwikkelingen staan niet stil en beide systemen krijgen er weer wat functies bij.
Voor wie het even kwijt is: Android Auto is Androids manier om de inhoud van je telefoon weer te geven op het scherm van de auto, vergelijkbaar met Apples CarPlay. Android Automotive is een ingebouwd infotainmentsysteem, dat autofabrikanten zelf kunnen inkopen en waar onder meer Volvo en Renault gebruik van maken. Voor beide systemen zijn er nu nieuwtjes te melden. Android Auto – die met je telefoon, dus – krijgt de mogelijkheid apps van Webex en Zoom weer te geven. ‘Conference-callen’ vanuit de auto dus, en dan uiteraard wel zonder videobeeld.
Voor Android Automotive zit het nieuws meer op het vlak van entertainment. Het aantal mogelijke video-apps wordt hier namelijk uitgebreid met Amazon Prime in auto’s van Volvo, Polestar en Renault. Ook hier wordt de veiligheid niet vergeten: het videokijken is bedoeld voor en blijft beperkt tot stilstaande auto’s. In datzelfde kader stelt Google ook een nieuwe internetbrowser beschikbaar.
Bezitters van een auto met Google Automotive worden bovendien getrakteerd op een app van The Weather Channel, waarmee het mogelijk is niet alleen het weerbericht ter plaatse, maar ook het weer gedurende een bepaalde rit te bekijken.