Deze Ford Fairlane is al 66 jaar imposant - In het Wild
Dik 5 meter Amerikaanse pracht
Deze Ford Fairlane stamt uit een tijd waarin auto's, vooral in de VS, haast een soort rijdende kunstwerken waren. In het voorjaarszonnetje komt hij mooi tot zijn recht.
Amerikaanse auto's uit de jaren 50 hebben een haast barok-achtige stijlvolle charme over zich. Misschien zijn ze soms ook wel wat overdadig, maar dat vergeef je ze toch zo? Deze door AutoWeek-forumlid XBXG gespotte Ford Fairlane 500 Galaxie past in elk geval ook in dat plaatje. Het is een dik vijf meter lange verzameling van wulpse lijnen, verchroomde sierelementen en doordachte details. En dan te bedenken dat deze tweede generatie van de Fairlane slechts een paar jaar meedraaide en in diverse verschillende vormen op de markt geweest is. Aan creativiteit was geen gebrek destijds.
Zoals de naam 'Galaxie' al aangeeft, hebben we hier van doen met de crème de la crème onder de Fairlanes van dat moment. Sterker zelfs: in 1959, het bouwjaar van dit exemplaar, werd Galaxie losgeweekt als naam van de Fairlane en werd het een op zichzelf staand model. Bij dit exemplaar gingen de twee namen echter nog hand in hand. Er was een hele reeks motoren leverbaar, uiteraard vooral V8's. Deze auto heeft ook een V8, het lijkt erop dat het om de grootste 'Interceptor V8' gaat. Een 5,8-liter achtcilinder die 300 pk naar de achterwielen stuurt.
Je kunt het je vast wel voorstellen dat het een lieve duit kost om zo'n Ford Fairlane van zijn plaats te krijgen. Ook dit exemplaar heeft daarom ergens in zijn Nederlandse avontuur een lpg-installatie gekregen. De auto is nu dik 23 jaar in ons land en heeft hier inmiddels al heel wat eigenaren versleten. De huidige eigenaar heeft hem nu pas iets meer dan een maand. Hopelijk is het een goede keuze geweest. We zijn in elk geval al blij dat de inmiddels toch bejaarde Ford gewoon nog lekker naar buiten komt.
PRIVATE LEASE Ford
Had je deze auto's al gezien?

Ford Kuga 2.5 PHEV Titanium X | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium | Dodehoek detectie | Parkeersensor voor
- 2020
- 92.449 km

Ford Puma Ecoboost Titanium | Airco | Cruise control | DAB ontvanger
- 2022
- 44.200 km

Ford Focus Wagon 1.0 EcoBoost Active ACC Clima Navi
- 2020
- 135.450 km