AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Definitief: Mazda 3 MPS op Autosalon Genève
20
Mazda trekt op de Autosalon van Genève het doek van de nieuwe 3 MPS. De nieuwe hot-hatch belooft weer een waar feestnummer te worden.
Dat meldt een woordvoerder van de Nederlandse importeur. Wat betreft motorisering is het nog even gissen. Waarschijnlijk maakt de 2,3-liter turbomotor uit de huidige MPS plaats voor een nieuw blok. Mazda ontwikkelt graag zelf z'n benzinemotoren, dus een geblazen viercilinder is weer de belangrijkste gegadigde. De nieuwe 2,5-liter viercilinder (niet leverbaar in de Europese 3) is een belangrijke kanshebber om, voorzien van een turbo, de 3 MPS van kracht te voorzien. De 2,5-liter vijfcilinder turbomotor uit de Focus RS, waar eerder over werd gesproken, is volgens een Nederlandse woordvoerder geen optie.
Net als het huidige model en die Focus RS krijgt de 3 MPS gewoon voorwielaandrijving. Een voordeel is wel dat dit de prijs laag houdt. Net als de huidige MPS moet de nieuwe weer een echte prijspakker worden, met een uitermate gunstige pk-/gewichtsverhouding. We verwachten de auto in het najaar op de markt.
Net als het huidige model en die Focus RS krijgt de 3 MPS gewoon voorwielaandrijving. Een voordeel is wel dat dit de prijs laag houdt. Net als de huidige MPS moet de nieuwe weer een echte prijspakker worden, met een uitermate gunstige pk-/gewichtsverhouding. We verwachten de auto in het najaar op de markt.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mazda 3 2.5 e-SkyActiv-G M Hybrid 140 Sport-line AeroPack
- 2026
- 1.565 km
€ 38.900

Mazda 3 2.5 e-SkyActiv-G M Hybrid 140 Homura | Apple-carplay | Stoelverwarming | Camera | Rijklaarprijs |
- 2026
- 1.000 km
€ 34.925

Mazda 3 2.0 e-SkyActiv-X M Hybrid 186pk Comfort | Clima | Camera | Stoel/Stuurverwarming | Privacy Glas | Navi | Cruise | RIJKLAARPRIJS INCL 12 MAANDEN GARANTIE EN BEURT
- 2021
- 112.108 km
€ 17.945
PRIVATE LEASE Mazda 3
Lees ook
Autotest

Dubbeltest: Volkswagen Golf vs Mazda 3 - Wil je meer of wil je beter?
Op Zoek Naar

Deze hete hatchbacks heb je voor minder dan de prijs van gebruikte Tesla Model 3
Nieuws

Mazda 3 en CX-30 krijgen nieuwe mild-hybride 2.5 - prijzen bekend
Nieuws

20 jaar Mazda 3: dit vonden we er in 2003 van

