De snelste Renault 4 ooit!

Renault 4 zoutvlakteracer
Als het een beetje meezit, wordt deze schepping de snelste Renault 4 ooit! In augustus gaat hij een snelheidsrecordpoging doen op de zoutvlakte in Bonneville.

Vier Franse techneuten willen van 13 tot en met 19 augustus in het kader van 'Saline4Fun' met deze Renault 4 280 km/u gaan halen op de zoutvlakte in het Amerikaanse Bonneville. Daarmee moet deze besteller de snelste Renault 4 ooit worden.

Helemaal eerlijk spelen de mannen natuurlijk niet. De motor haalt het team uit de Renault 5 Turbo die in 1983 in het Franse toerwagenkampioenschap racete. De versnellingsbak is gepakt uit een Renault 21 Turbo en de remmen aan de voorzijde komen van de 25 en aan de achterkant van de Clio 2. Verder is de auto van voor tot achter aangepast. De wielophanging en de bouw van de assen is compleet veranderd en ook de vering is verre van origineel.

Mocht je je zorgen maken, stel je dan gerust met het feit dat er ook een rolkooi is ingebouwd en er een brandblusser aan boord is.

Het viertal krijgt bij de recordpoging hulp van Renault Classic. Dat zorgde voor de inbouw van aandrijving, besturing, vering en het remsysteem en ook voor het spuiten van de carrosserie. Ook Renault Sport bemoeide zich met de afstemming van de auto. De recordpoging wordt natuurlijk gedaan ter ere van het vijftigjarig bestaan van het Viertje.

PRIVATE LEASE Renault 4

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (24)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.