De allerdikste Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé wordt bijna €30.000 duurder

Nu wél de duurste

Mercedes-AMG GT 4-Door 63 S E Performance
Mercedes-AMG GT 4-Door 63 S E PerformanceMercedes-AMG GT 4-Door 63 S E PerformanceMercedes-AMG GT 4-Door 63 S E PerformanceMercedes-AMG GT 4-Door 63 S E PerformanceMercedes-AMG GT 4-Door 63 S E Performance

De Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé heeft een absolute topversie die luistert naar de naam GT 63 S E Performance. Die monsterlijk sterke plug-in hybride was al niet goedkoop en wordt nog even flink duurder. De prijs van de beresterke stekkerversie gaat met bijna €30.000 omhoog, zo kan AutoWeek melden.

De Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé is altijd een AMG-model en is dus in geen enkel geval onderbemeten. Het leveringsgamma begint bij de €161.864 kostende AMG 43 4Matic met 367 pk sterke 3.0 zescilinder. Daarboven staat de 435-pk AMG 53 4Matic waarvoor je minimaal €184.575 aftikt. Lang was de duurste AMG GT 4-Door niet eens de sterkste: de GT 63 S 4Matic. Die op €79 na €280.000 kostende variant heeft een 4-liter V8 van 639 pk en is daarmee buitenissig potent, maar het kan nog veel gekker. Bovenaan de krachtladder staat de Mercedes-AMG GT 4-Door 63 S E Performance. Die heeft dezelfde 639 pk sterke achtcilinder als de 63 S, maar voegt er een elektromotor met 204 pk aan toe. Juist die absolute topversie wordt nu maar liefst bijna €30.000 duurder.

De prijs van de Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé 63 S E Performance - het blijft een mond vol - neemt met €29.536 toe tot maar liefst €282.752. Daarmee is de 843 pk sterke power-plug-in nu wél de duurste variant van de AMG GT 4-Door. Lang bleef de vanafprijs van de stekkerversie onder die van de GT 63 S zónder elektrohulp, hoewel hij veel sterker was. Dat kwam doordat de 63 S E Performance een plug-in hybride is en op papier een CO2-uitstoot van 'slechts' 202 g/km noteerde. Sinds dit jaar is de Euro 6e-bis van kracht. Daarbij wordt de uitstoot van plug-ins op een ander manier berekend dan voorheen. De uitstoot op papier van de GT 63 S E Performance is op papier nu toegenomen tot 254 g/km. Dat is minder dan de 288 g/km die de GT 63 S de lucht in blaast, maar wel meer dan voorheen. Meer CO2 betekent ook meer bpm en dan weet je dus wel waarom de GT 63 S E Performance duurder is geworden.

We verwachten dat andere S E Performance-plug-ins van Mercedes-Benz straks om dezelfde reden opeens aanmerkelijk duurder worden. Mercedes-AMG heeft overigens een volledig elektrische opvolger van de AMG GT 4-Door in het vat zitten, evenals een volledig elektrische SUV waarvan enkel AMG-modellen komen.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.