'Daimler schrapt 1.000 managementbanen'

Snijden in kosten

Mercedes-Benz EQ power

Daimler schrapt ruim duizend managementfuncties. Dat schrijft de Duitse krant Süddeutsche Zeitung. Ook zouden alle werknemers in Duitsland door topman Ola Källenius zijn gevraagd om af te zien van een loonsverhoging.

De plannen maken deel uit van een kostenbesparingsslag bij Daimler. Het moederbedrijf van Mercedes-Benz en Smart heeft last van de afnemende vraag naar nieuwe auto's. Ook is veel geld nodig voor de overstap naar elektrisch rijden. De vakbonden en werknemersvertegenwoordigers zijn volgens de krant boos over de plannen.

Vorige maand werd nog bekend dat Daimler, vooral dankzij goede verkopen bij Mercedes, zijn winst zag groeien. Hoewel de verkopen de goede kant op gaan, is de winstmarge wel geslonken. Er werd dan ook een winstalarm afgegeven. Waarschijnlijk hangt deze terugslag voor Daimler dan ook vooral samen met een somberder toekomstperspectief.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.