Chrysler overschaduwt concurrentie in VS

Chrysler 200
Chrysler heeft in de Verenigde Staten in augustus 20 procent meer auto's aan de man gebracht dan een jaar eerder. Met die groei overschaduwt het concern concurrenten General Motors (GM) en Ford. Dat blijkt uit de verkoopcijfers die de autobedrijven woensdag bekendmaakten.

In tegenstelling tot Chrysler, dat sinds kort onderdeel is van Fiat, nam de verkoop van GM vorige maand met 1,2 procent af. Ford noteerde in augustus een verkoopplus van 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder.

Toyota zag de verkopen in de VS met 6,3 procent toenemen. Volgens analisten ligt 2014 op koers om het beste 'autojaar' te worden sinds het begin van de financiële crisis.

In totaal bracht Chrysler in augustus ruim 198.000 auto's aan de man. Ondanks de groei is dat nog altijd ruim 70.000 minder dan marktleider GM. Toyota, het grootste autoconcern ter wereld, verkocht in augustus ruim 246.000 auto's in de VS. Bij Ford stokte de teller op 222.000 verkochte auto's.

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.