Buick snijdt Verano uit modellengamma

Cross-overs duwen sedan uit showroom

Buick Verano
Met de Verano heeft Buick sinds 2011 een sedan in de showrooms staan die er volgend jaar definitief uit gaat. Volgens het Amerikaanse merk is er geen plek meer voor het model.

Nieuws over de Verano is voor de Nederlandse markt natuurlijk niet heel interessant, al is de reden waarom de auto van de Amerikaanse prijslijsten verdwijnt wel het vermelden waard. Buick zegt dat er in op de huidige automarkt geen plek meer is voor een sedan van dit formaat. De Amerikaanse consument zou liever in een cross-over of SUV stappen. Na volgend jaar zal het model niet meer terugkeren.

De huidige benzineprijzen in de Verenigde Staten zorgen er samen met de steeds efficiënter met brandstof omspringende cross-over voor dat de hoge modellen steeds populairder worden. Een opvallende trend, gezien het feit dat SUV's en pick-ups tijdens de 'hoogtijdagen' van de economische crisis veel minder vaak aangeschaft werden.

Buicks Verano is een sinds 2011 op de markt zijnde sedan die op GM's Delta II-platform staat, dezelfde basis waar ook de vorige Opel Astra gebruik van maakte. Met zijn instapprijs van zo'n 24.000 dollar is het model in de Verenigde Staten hoger in de markt geplaatst dan bijvoorbeeld een Honda Civic.

In China werd vorig jaar een tweede generatie van de Verano gelanceerd, een model dat net als de huidige Astra op het D2XX-platform staat. De nieuwe Verano zal definitief geen Amerikaanse bodem onder zijn wielen krijgen.

Lezersreacties (15)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.