Flinke facelift voor Buick Encore GX
Nazaat van de Mokka
Buick komt in de VS met een flinke facelift voor de compacte Buick Encore GX. De genen van die auto voeren via een kleine omweg terug naar ‘onze’ Opel Mokka.
De eerste Buick Encore was in 2012 namelijk niets meer of minder dan de Buick-versie van de eerste Opel Mokka, die later als Mokka X door het leven zou gaan en die X nog later weer zou verliezen. Inmiddels heeft Opel niets meer met Buick van doen. De Encore werd in 2019 vervangen, maar dat model was vooral voor China bedoeld. De Amerikanen kregen iets later een langere variant voorgeschoteld, de Buick Encore GX. Die beleeft vandaag in gewijzigde vorm zijn première.
Buick gaat rigoureus te werk bij de vernieuwingsronde. We zien een heel ander front, met een vrij laaggeplaatste grille die het tussen de koplampen geplaatste exemplaar vervangt. De koplampen zelf zijn geheel naar de laatste mode opgesplitst, waarbij het eigenlijke dimlicht zich in het lager gelegen deel bevindt. Verder vinden we op de neus van de Encore het nieuwe Buick-logo. Aan de achterkant blijft het bij een wat andere indeling voor lichtunits en bumper, maar het dashboard gaat net als de neus volledig op de schop. Volgens Buick is de ‘Virtual Cockpit’ gedoopte schermcombinatie van de Encore GX – 19 inch in totaal – de grootste in dit segment.

'Oud'.

Nieuw.
De reguliere, aloude ‘Opel Mokka-Encore’ blijft in de VS gewoon leverbaar, náást deze grotere en modernere GX. Voor wie het weten wil: zo’n in feite 11 jaar oud model kost je daar minimaal 26.100 dollar.
Uitgelicht aanbod
Lees ook

Toyota onthult Le Mans-racer met waterstof-verbrandingsmotor

Alpine toont Le Mans-racer A424 Bèta

Lexus GX onthuld: op nieuw platform voor off-roaders

Lexus TX is luxe en zeer ruime zevenzitter

Porsche Mission X: elektrisch vervolg op 918 en Carrera GT

Mitsubishi Colt is terug: goed voorbeeld doet goed volgen
Lezersreacties (4) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.