Buick registreert modelnaam Velite

Buick Velite concept
Buick heeft de naam Velite geregistreerd, en daarmee lijken we eindelijk te weten hoe de Opel Cascada in de Verenigde Staten gaat heten.

Buick verkoopt als onderdeel van General Motors in de Verenigde Staten vooral auto's die we hier in Europa onder een andere naam kennen. Zo is de Verano een rijkelijk aangeklede Opel Astra Sedan en de Regal een dito Insignia. In cross-overland komen we de Encore tegen, een Opel Mokka met Buick-logo's. Binnenkort kan men in de Verenigde Staten ook een Opel Cascada bestellen die waarschijnlijk Velite gaat heten.

Buick heeft de naam Velite namelijk vast laten leggen bij het United States Patent & Trademark Office. Strikt genomen hoeft het niet direct om een modelnaam te gaan, maar in 2004 toonde Buick al eens de Velite, een voorproefje op een cabrio die helaas nooit het levenslicht zag.

Als de Cascada/Velite op de Amerikaanse markt verschijnt - waarschijnlijk in de tweede helft van volgend jaar - zal hij daar de degens kruisen met auto's als de Chrysler 200 Convertible en de Volkswagen Eos, die daar wél nog in de prijslijsten staat.

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.