Het motorengamma start waarschijnlijk met de xDrive18d (143 pk), gevolgd door de xDrive20d (170 pk) en de xDrive30d (245 pk). De dieseltopper is de xDrive35d (286 pk). Bij de benzinemotoren begint het gamma bij de xDrive20i (163 pk), gevolgd door de xDrive25i (218 pk), xDrive 28i (258 pk) en uiteindelijk de xDrive35i (306 pk).
De productie van de nieuwe X3 vindt niet meer plaats in Graz, waar het huidige model van de band loopt. BMW verhuist de productie naar het Amerikaanse Spartanburg, waar voorheen de Z4 werd gemaakt. De lagere lonen in de Verenigde Staten bezorgen BMW aanzienlijke kostenbesparing.
BMW onthult de nieuwe X3 op de Autosalon van Parijs in oktober. Nog voor het einde van het jaar komt de nieuweling in de showrooms te staan.






