Bijna een miljoen kilo zout gestrooid om gladheid
Lekker strooien
Strooiwagens hebben vandaag bijna een miljoen kilo zout gestrooid op de Nederlandse wegen. Rijkswaterstaat was behoorlijk in de weer met strooiwagens omdat er gladheid werd verwacht.
De strooiwagens die Rijkswaterstaat gisteravond de weg op heeft gestuurd in verband met verwachte gladheid hebben tot op heden al 990.777 kilo zout gestrooid. Meer interessante weetjes over de strooiactiviteiten van Rijkswaterstaat? Die hebben we.
Zo is er sinds 1 oktober in totaal al 1.057.674 kilo zout gestrooid. Vanaf die datum hebben de strooiwagens van Rijkswaterstaat gezamenlijk 17.457 kilometer gereden. Daarvan hebben ze sinds maandagavond maar liefst 16.225 kilometer afgelegd.
Het KNMI heeft voor vandaag code geel afgegeven voor grote delen van het midden en het oosten van het land. Vanaf 15.00 uur zou er kans op gladheid zijn, onder meer door sneeuwval en bevriezing van natte delen van de weg. Vanmorgen stond er een zweer zware ochtendspits en ook de avondspits wordt door de ANWB al ingeschat als een zware.