AutoWeek Top 50: Range Rover Evoque

Range Rover Evoque Sicilian Yellow
Range Rover Evoque Sicilian YellowLand Rover Range Rover Evoque CoupéLand Rover Range Rover Evoque 2.0 Si4 automaatRange Rover Evoque 2.2 SD4 4WD PrestigeLand Rover Range Rover Evoque by Victoria BeckhamLand Rover Range Rover EvoqueLand Rover Range Rover Evoque 2.0 Si4 automaatLand Rover Range Rover Evoque Coupé
De AutoWeek Top 50 is een lijst van de - in onze ogen - 50 belangrijkste auto's van de afgelopen 25 jaar. Dus vanaf 1990, het geboortejaar van AutoWeek. Elke week zet één van de redacteuren een kandidaat voor de eindlijst in het zonnetje. Deze week de Range Rover die het merk écht hip maakte: de Evoque.

Geen merk is zo onlosmakelijk verbonden met off-roaders als Land Rover. Of het nu de Defender is of de Range Rover; het zijn iconen. Maar, beide zijn ook vooral heel erg groot. En groot is al enige tijd niet meer zo populair. Dat wisten ze in Engeland al langer en dus kwam het merk met de Freelander, die geen onverdeeld succes werd.

Hoe anders ging het met de Evoque, die in 2011 insloeg als een bom. Niet alleen was het design net zo gedurfd als de concept-car, vooral de driedeurs is een opmerkelijk apparaat, maar de Evoque deed ook precies wat de klant wilde. Een ontzettend hip ding met heel veel luxe, zonder aan terreinprestaties in te boeten. Daar kun je mee thuiskomen. En dat deden de klanten dan ook, in z'n eerste volledige jaar verkocht Land Rover meer dan 108.000 Evoques, grofweg het dubbele van wat de Freelander ongeveer deed. Een succes mag het dus wel heten.

Dat is belangrijk, want de Evoque is pas de tweede Land Rover die onder de vleugels van Tata werd geïntroduceerd. De eerste was de vierde generatie Discovery en dat was, in tegenstelling tot de Evoque, een relatief veilig product. Dat men Land Rover vooralsnog succesvol lijkt om te kunnen toveren van 'traditioneel' naar 'design' is dus niet alleen knap maar ook noodzakelijk voor de lange termijn. En daarmee lijkt het vooralsnog wel goed te zitten.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (42)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.