Autoverkopen VS: lichte dip

SUV haalt sedan in

Autoverkopen VS: lichte dip
Autoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dipAutoverkopen VS: lichte dip
Net als in Europa wint de SUV in de VS nog altijd aan populariteit. 2017 gaat de boeken in als het jaar waarin de hoogpotige de sedan voorbijstreefde, maar ook als een jaar waarin een lichte daling in de verkoopcijfers moest worden genoteerd.

In totaal werden er namelijk zo'n 17,2 miljoen auto's verkocht, tegenover 17,5 miljoen in het recordjaar 2016. Daarmee moet de eerste daling in de jaarlijkse verkopen sinds de crisis van 2008 en 2009 worden genoteerd, al is 17,2 miljoen natuurlijk nog steeds een imposant aantal. Zoomen we in op de populairste modellen, dan zijn er een aantal verschuivingen zichtbaar. Net als in Europa wint de SUV in de VS nog altijd aan populariteit. In de categorie 'cars' waren het in de afgelopen jaren steevast de Honda Accord en de Toyota Camry die er met de eerste plek vandoor gingen, maar inmiddels zijn die auto's ingehaald door de Nissan Rogue en de Toyota RAV4, die op de eerste plek eindigt. Ook de Honda Civic passeert de Camry, die zijn verkopen marginaal ziet inzakken en genoegen moet nemen met plek 4. De Honda CR-V, opnieuw een SUV dus, volgt op de voet, daarna verschijnt de Accord pas in beeld.

Dit vertelt echter niet het hele verhaal, want de populairste voertuigen staan in de VS niet bekend als 'cars'. Inderdaad: de 'truck' staat nog altijd ruimschoots boven aan de lijst. Sterker nog: de pick-ups van de Grote Amerikaanse Drie – Ford, General Motors en Chrysler – vullen samen het podium. De Fords uit de F-Series, dus de F-150 en zijn zwaardere soortgenoten, zijn goed voor een verbijsterende 896.764 voertuigen. Daarmee verkocht Ford 9,3 procent meer trucks en is het voertuig ruim tweemaal zo populair als de populairste 'gewone' auto. De nummer twee, de Chevrolet Silverado, volgt op eerbiedige afstand met 585.564 exemplaren. Rams trucks sluiten de top-drie af met 500.723 verkochte bakbeesten. Inclusief trucks ziet de top-tien van populairste voertuigen in de VS er daarmee als volgt uit:

ModelAantalPositie 2016Verschil
1. Ford F-Series896.76419,3%
2. Chevrolet Silverado585.56421,9%
3. RAM 1500/2500/3500500.72332,7%
4. Toyota RAV4407.594815,7%
5. Nissan Rogue403.4651022,3%
6. Toyota Camry387.0814-0,4%
7. Honda CR-V377.28675,8%
8. Honda Civic377.40652,8%
9. Toyota Corolla329.1966-13,0%
10. Honda Accord322.6559-6,5%

Bron: Focus2Move.com

Lezersreacties (62) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.