Aftellen naar nieuwe Alfa Romeo Giulia: deel 3
Aftellen naar Giulia: Volgens de mode
Voor de tweede maal in de geschiedenis van Alfa Romeo debuteert er een Giulietta. Deze staat in 1977 te trappelen om de inmiddels moegestreden Giulia af te lossen. De Giulietta, die intern bekendstaat als type 116, is zeker niet mooier dan z'n voorganger, maar hij volgt wel trouw de dan geldende mode van de wigvorm. Het meest opmerkelijk aan het ontwerp is de korte, hoog opgetrokken kofferbak, met een bescheiden, in de kofferklep geïntegreerd spoilertje. De Giulietta is gebaseerd op de Alfetta en heeft daarvan ook de aandrijflijn overgenomen. Net als bij die Alfetta heeft de Giulietta dus de versnellingsbak en de koppeling inclusief het differentieel achterin. Deze bouwwijze, transaxle genaamd, zorgt voor een optimale gewichtsverdeling en betere rijeigenschappen.
Aanvankelijk is de Giulietta leverbaar met een keuze uit twee benzinemotoren, van 1,3 en 1,6 liter. De eerste brengt 95 paarden op de been, de tweede 109. Iets minder dan twee jaar na de introductie van de 116 stelt Alfa ook een 122 pk sterke 1,8-litermotor beschikbaar voor het model. Nog een jaar later verschijnt de 2,0-literversie (130 pk).
Bij de eerste – bescheiden – facelift, die zich in 1981 aandient, blijft het motorengamma onaangeroerd. De Giulietta krijgt wel kunststof beschermplaten aan de onderkant van de portieren, nieuw zitmeubilair en een ander stuurwiel.
Op de autosalon van Parijs in 1982 wordt de Giulietta 2.0 Turbo Autodelta aan den volke getoond. Deze door de Alfa's competitieafdeling Autodelta gebouwde variant heeft een geblazen tweeliter, die 170 pk opwekt. De auto blijft met een oplage van 361 exemplaren behoorlijk exclusief. In datzelfde jaar lanceert Alfa de Giulietta 2.0 Ti en de 2.0 turbodiesel (82 pk).
Aan het einde van 1983 presenteren de Italianen de derde serie van de Giulietta. Mechanisch verandert er vrij weinig en optisch wordt de auto opnieuw voorzichtig bijgepunt. Hij krijgt nieuwe bumpers en een nieuw dashboard met een andere indeling van de instrumenten. Bovendien hebben sommige versies een anders gevormde achterbank.
Deze derde editie doet de Giulietta uitgeleide. In 1985 valt na ongeveer 380.000 geproduceerde auto's het doek voor type 116. De 75, die onderhuids nog veel met de Giulietta gemeen heeft, neemt het estafettestokje over.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Casper is uit 2006, zijn Alfa Giulietta uit 1981: 'rijden is werken, heerlijk design, goed zicht'

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir (2017) - Op de rollenbank

Deze Alfa Romeo Giulietta (1983) roestte ook in de folder niet - In het wild

Praktijkervaring Alfa Romeo Giulietta: 'Vooroordelen: de leuke kloppen'



![Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo MultiAir Super Veloce Aut. [ Navi Leder PDC ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/59134697/0-b16f12103463c6a89b5e61a6763ff2b6.jpg)