Accijnsverlaging brandstof per 1 april
17 cent eraf
De eerder aangekondigde verlaging van de accijns op brandstoffen gaat er echt komen. Dat gebeurt zelfs al eerder dan verwacht: per 1 april moet het zover zijn.
Dat is een zucht van verlichting waard, want gisteren leek het er nog op dat een eventuele accijnsverlaging pas per 1 juli tot stand zou komen. Nog een paar dagen eerder wilde minister Kaag (Financiën) zelfs helemaal niets weten van zo'n verlaging. Per liter benzine gaat er 17 cent af, per liter diesel 11. Daarmee wordt het prijsgat tussen diesel en benzine nog verder verkleind en kan het zelfs gebeuren dat diesel op bepaalde plekken duurder wordt dan benzine. Op dit moment wordt er per liter benzine een vast bedrag van zo’n 83 cent gerekend en voor diesel 53 cent.
In totaal trekt het kabinet dit jaar 2,8 miljard euro uit voor koopkrachtherstel. Dat geld gaat niet alleen naar accijnsverlagingen, maar ook naar een extra tegemoetkoming (800 in plaats van 200) voor huishoudens met een laag inkomen en een verlaagd btw-tarief op energie.
*Update*: inmiddels is duidelijk met hoeveel de accijns wordt verlaagd. De bedragen zijn aan het artikel toegevoegd.