'2200 banen op tocht bij fabriek GM Canada'

Geen bestellingen voor 2019 op de rol

General Motors hoofdkantoor (foto ANP)

General Motors overweegt een fabriek in Canada te sluiten. Daardoor staan 2.200 banen op de tocht. Volgens bronnen zal GM maandag de sluiting van de fabriek in Oshawa, nabij Toronto, aankondigen.

Volgens vakbond Unifor staan er voor na 2019 geen bestellingen op de rol bij de fabriek, waar al zo'n 65 jaar auto's worden gemaakt. De bond wil graag meer duidelijkheid hebben van GM. In Oshawa worden onder meer de Chevrolet Impala, Cadillac XTS, Chevrolet Silverado en GMC Sierra pick-uptruck geproduceerd.

Een sluiting van de fabriek zou Unifor niet zonder slag of stoot accepteren. Daarbij wijzen ze op de overeenkomst uit 2016. Destijds beloofde GM de Canadezen dat er zo'n 300 miljoen dollar in de fabriek zou worden gestoken.

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.