AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
'Jaguar F-Type ook met V8'
15
911-prestaties of niet, het zit sommige mensen toch niet helemaal lekker dat de Jaguar F-Type in de eerste instantie alleen met een V6 komt. Maar wees gerust: er komt ook een groter blok beschikbaar.
Dat meldt Car and Driver. De F-Type komt in de eerste instantie met een 3,0-liter V6 met 380 pk, maar voor een later moment staat volgens het Amerikaanse tijdschrift ook de 5,0-liter V8 supercharged op de planning. Het vermogen zou -net als in de XFR en XKR- 510 pk bedragen. Spionagefotografen zweren dat ze bij tests ook een dieselmotor in een prototype van de F-Type hebben gehoord, dus wellicht komt er ook een 3,0-liter V6 turbodiesel beschikbaar.
De F-Type komt vreemd genoeg eerst alleen als cabriolet beschikbaar. Het publieksdebuut van die auto is op de Autosalon van Parijs in oktober en de verkopen starten in 2013. In dat jaar onthult Jaguar dan ook de coupéversie (op foto 3 de C-X16 Concept).
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Jaguar F-type zwaait nu echt af: einde van een tijdperk
Autotest
Test: Jaguar F-type R75 - Het waren tien prachtige jaren
Nieuws
Dit is de laatste sportieve Jaguar met benzinemotor
Nieuws
Jaguar bewaart V8-geluid voor toekomstige generaties
Nieuws