AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Nieuwe Audi A8 weer betrapt
13
Nog voor onze professionele spionagefotografen de nieuwe Audi A8 voor de lens kregen, was er een AutoWeek-lezer die de limousine in 'BMW-camouflage' betrapte. Dat vinden ze niet leuk! Maar nu hebben ze 'm ook zien rijden, met een uitgebreide fotoserie als resultaat.
Op de ontwikkelingsafdeling van Audi hebben ze goed gekeken naar hun Beierse collega's, die nieuwe modellen voor testwerk altijd op een aparte manier camoufleren. De nieuwe A8 is het eerste prototype van Audi dat op een dergelijke wijze rondrijdt. De bonte beschildering maakt het moeilijk details te ontwaren. Maar zoals we onlangs al aan de beelden van Berry Stapper konden zien, is het duidelijk dat de Audi A8 led-verlichting krijgt. Uiteraard zouden we bijna zeggen, want er verlaat bijna geen Audi meer de fabriek zonder.
Clean Diesel
De nieuwe Audi A8 wordt dankzij aluminium weer een relatief lichtgewicht. Belangrijke rollen op motorengebied zijn weggelegd voor de 3.0 TFSI, de V6 met compressor, en voor de 3.0 TDI Clean Diesel. Deze diesel voldoet dankzij een SCR-katalysator al aan de Euro 6 emissie-eisen. Audi presenteerde de zelfontbrander al in de Q7, en ook de A4 krijgt het blok gekoppeld aan de schone uitlaattechniek. Naar verluidt komt de nieuwe A8 er ook weer met W12, want in landen als China en Rusland is er nog altijd vraag naar dat soort motoren. Dat is bijvoorbeeld de reden dat BMW alsnog met een 760i is gekomen.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Proefrit
Audi A8 3.7 - je moet hem echt met V8 benzine hebben
Nieuws
Koning Willem-Alexander was niet de eerste met zo’n verlengde Audi A8
Achtergrond
Occasions uit het topsegment: dit kosten de toppers van toen
Nieuws
Deze twaalfcilinders koop je voor minder dan €25.000
Reportage