Volvo XC90 D5 Elan (2004)

autoreview

Volvo XC90
Volvo XC90Volvo XC90Volvo XC90Volvo XC90Volvo XC90Volvo XC90Volvo XC90 - interieurVolvo XC90 - interieur

Signalement

UitvoeringXC90 D5 Elan
Versnellingen5, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De Volvo XC90 is een robuuste, solide en bovendien elegante wagen waarmee je heel veel onbezorgde kilometers kan maken. Deze Volvo geeft je een echt ‘King of the Road’ gevoel; de hoge zit en degelijke uitstraling geven je als inzittende altijd een veilig gevoel. De XC90 waar ik mee reed was voorzien van de D5 dieselmotor gekoppeld aan een vijftraps- automaat; een soepele aandrijflijn die altijd doet wat je ervan verwacht. De moderne, 163 pk sterke dieselmotor heeft voldoende vermogen, althans, wanneer je er geen topprestaties van verwacht. Het is een diesel aggregaat die tamelijk stil zijn werk doet en bovendien acceptabele verbruikscijfers er op na houdt (gem. zo’n 9,5 l/100km.; netjes gezien het gewicht van 2100 kg!). De besturing is prettig en direct. De afwerking is degelijk en ziet er onverslijtbaar uit. Het interieur is prettig ruim en biedt vele gebruiksmogelijkheden, het exterieur is origineel en toch typisch ‘Volvo nieuwe stijl’ vormgegeven. Het navigatiesysteem vind ik persoonlijk minder prettig en gebruiksvriendelijk. De beeldkwaliteit, bediening en weergaven zijn bijvoorbeeld beduidend minder dan bv. de navigatiesystemen die het VAG- concern gebruikt (Audi, Seat, VW etc). De stoelen zitten erg goed alleen voor lange mensen is het onbegrijpelijk dat veiligheidsinnovator Volvo de hoofdsteunen niet omhoog kunnen. Ook is het voor langere mensen onprettig dat ze al snel tegen de blauwe antiverblindings streep in de voorruit aankijken; het zou prettig zijn wanneer de stoel iets meer in diepte te verstellen zou zijn.

PROBLEMEN

Gelukkig geen noemenswaardige dingen!

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.