Volvo XC60 2.4D Momentum (2009)

autoreview

Volvo XC60
Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60

Signalement

UitvoeringXC60 2.4D Momentum
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand laatst100.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

eerste indruk

  • 3.500 km

Ben nu 2 weken op pad met mijn eerste Volvo. Dit bevalt uitstekend! De auto is redelijk compleet: automaat, adaptieve cruise control, BLIS, navigatie, rijstrookherkenning, styling pack, enz...

Goede ervaringen: zitpositie, motorvermogen, weggedrag, geluid(zowel de rust in de auto als het motorgeluid bij belasting), automaat, vormgeving buiten en afwerking binnen, (telefoon)geluidskwaliteit

Wennen: bediening navigatie; dit gaat wel beter na een aantal dagen maar blijft m.i. wat omslachtig. Ik heb bijvoorbeeld herhaaldelijk dat een bestemming blijft hangen. Je krijgt dan meteen de terugweg naar je vorige bestemming mee in de routebegeleiding naar de nieuw ingevoerde locatie. Zal nog onwennigheid zijn hopelijk.
Leren rijden op de ACC; bumperkleven is nu onmogelijk. Je moet op de korst ingestelde tussenafstand nog wel ver vooruit anticiperen om niet verrast te worden op ongewenst inhouden of rem-ingrijpen te voorkomen. De korst in te stellen tussenafstand laat nog wel zodanig veel ruimte dat er regelmatig mede-weggebruikers ongewenst voor je invoegen. Ik los het op door een beetje gas bij te geven op het moment dat de auto automatisch begint in te houden.

Mindere ervaringen: los geraakte sensor in de katalysator (binnen 20 minuten gevonden en gerepareerd). Kofferdeksel pas na reset weer te sluiten.

Algemeen: brandstofverbruik erg afhankelijk van de belasting. Tot 130 km/h is het verbuik redelijk (1:12). Met een wat zware voet of een aanhangwagen kom ik niet aan de 1:10. Overall indruk: superfijne auto!




ervaring

  • 100.000 km

bij kilometerstand 100000 een kleine update:
nog steeds erg tevreden met de XC60. Het brandstofverbruik is na montage van een dieseltuning-EDTpowerbox gedaald van gemiddeld 1:11 naar 1:12,5. De motor is soepeler en vooral krachtiger geworden. Bij de laatste onderhoudsbeurt bij 90.000km moesten de remschijven en -blokken vernieuwd worden; dat was m.i. wel erg snel. De Dunlop 235/65/17 winterbanden op de standaard Segin-velgen worden binnenkort weer omgeruild voor de Bridgestone 255/55/18 banden op R-design velgen. Bij sneeuw is een winterband super, maar als het wat warmer heb je met een bredere band toch net iets meer grip.
Nog één kleine domper op de volvo-vreugde: ondanks 5 garagedagen nog steeds last van een uitvallende navi/telefoon/radio op de meest rottige momenten (tijdens bellen, voor de kruising e.d.) Meer mensen die hier last van hebben?

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.