Volvo V50 2.4 Summum (2005)

autoreview

Volvo V50 2.4 Summum (2005)

Signalement

UitvoeringV50 2.4 Summum
Versnellingen5, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De V50 is door mij voornamelijk op de ’looks’ aangeschaft. Nooit was een stationcar (pardon, ’Estate’) zo mooi vormgegeven. Elegant en toch stoer, robuust maar niet aggressief.
Een uitgebreide proefrit gaf de doorslag. Wat een heerlijke reisauto is dit! Een geweldig klinkende 5 cylinder roffel, gekoppeld aan een zijdezacht schakelende geartronic automaat, geeft een ultiem comfort. Desgewenst nauwelijks hoorbaar voortglijden. Toch valt er ook zeer sportief te rijden, want de auto ligt zeker met de door mij gekozen 17 inch velgen als op rails. Op korte oneffenheden kunnen de banden wel eens wat slaan, maar dat is een gegeven waarmee ik kan leven. Bij stevig accelereren word je getrakteerd op een fantastisch motorgeluid. In die gevallen zie je de verbruiksmeter van de boardcomputer wel tot astronomische waarden oplopen. Bij normaal rustig rijgedrag valt het verbruik mij echter erg mee. Ik haal gemiddeld 1 op 10,8 km, wat gezien de motor, het gewicht en de automaat niet slecht is.

Zeker in de door mij bereden Summum-uitvoering met Premium communication line blijft er op het gebied van luxe niets te wensen over. Lederen bekleding met stoelverwarming en electrische verstelling met geheugen, ECC, xenonverlichting, geïntegreerde telefoon, RTI navigatie met mooi opklapscherm en het onovertroffen Premium Sound systeem met dolby pro logic II, 4x75W versterker en 13 luidsprekers; het zit er allemaal in. En qua muziekbeleving is het werkelijk super. Je gaat graag in de auto zitten om eens van een goede cd te genieten! Daarbij glijd je oog dan over het functionele en ergonomische dashboard met de zogenaame ’floating’ middenconsole. De meningen zijn hierover verdeeld, maar ik vind het persoonlijk erg overzichtelijk en opgeruimd. Bovendien is het B&O-achtige design wat mij betreft nog steeds verreweg het mooiste in deze klasse. En over het zitmeubilair is ook terecht al veel lof geuit. De stoelen zitten super en geven veel steun.

Achterin is het allemaal iets krapper, maar voor 4 personen toch prima te doen. Door de doorlopende daklijn heeft de V50 ook achterin voldoende hoofdruimte, anders dan de S40. Doordat je iets rechterop kunt zitten hou je ook meer beenruimte over. De bergruimte in het interieur houdt niet over. De portiervakken past net een pakje zadoekjes in. Dit is de prijs die je betaalt voor veiligheid in extra verstevigde portieren. Doordat er geen enorme bergruimte is blijft het interieur wel beter opgeruimd is mijn ervaring!

De bagageruimte tot slot voldoet prima. Standaard is het zeker niet de grootste in zijn klasse, maar ik kom zelden ruimte tekort. En als de bank wordt neergeklapt kun je toch een aardige Ikea-lading kwijt. Zeker als je ook de leuning van de passagiersstoel nog voorover neerklapt. Wel is alles mooi afgewerkt, met slimme details als een opklapbare boodschappentashouder en een paraplubak in de bagagerolhoes.


Zijn er ook minpuntjes? Natuurlijk. De actieradius valt wat tegen, met zo’n 600 km is het wel tanken geblazen. Ik realiseer me dat ik in mijn vorige auto verwend was, omdat een Golf TDI met gemak 900 km op een tank doet. Uiteraard gaat benzine iets harder dan diesel qua verbruik. Verder vind ik de bandenslijtage vrij fors. Ik beschouw mijzelf als een rustige rijder, maar met 45.000 km ben ik aan 4 nieuwe banden toe. Als je dan bedenkt dat ik ca. 15.000 km op winterbanden heb gereden, hebben de zomerbanden het dus maar 30.000 km volgehouden!

Maar goed, overall is het een geweldige auto die je zijn minpuntjes graag vergeeft. Ook na bijna 2 jaar is het nog iedere dag een feest om in te stappen. De auto ziet er van binnen en buiten nog zeer aantrekkelijk uit en lokt vele positieve reacties uit.

PROBLEMEN

Tot nu toe nog nauwelijks problemen gehad. Een paar kleine dingen betroffen het vastlopen van navigatie, audio en telefoon, hetgeen met een software update is verholpen. Ook vertoont het leer van de bestuurdersstoel wat slijtageplekken, maar dit wordt binnenkort onder garantie vervangen.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.