Volvo V50 2.4 Kinetic (2005)

autoreview

Volvo V50
Volvo V50Volvo V50Volvo V50Volvo V50Volvo V50Volvo V50Volvo V50Volvo V50 - interieurVolvo V50 - interieurVolvo V50 - interieur

Signalement

UitvoeringV50 2.4 Kinetic
Versnellingen5, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

In september 2004 besteld, levering week 1 2005. Een levertijd van 3 maanden is niet gek. Ik heb me laten vertellen dat ze halverwege 2004 een extra productielokatie geopend hebben bij Volvo en dat zodoende de levertijd gezakt is van 6 naar 3 maanden.

De eerste indrukken van de auto zijn erg goed. Volvo heeft zich duidelijk verbeterd t.o.v. de V40. Aan heel veel dingen is te zien (zowel interieur als exterieur) dat het een broertje is van de V70. Zelf heb ik de versie besteld in het zwart met 140pk 2.4, geartronic automaat, 17’ sculptor velgen, audioline, estateline en beige dala TTEC bekleding. De TTEC bekleding geeft een sjieke uitsraling aan het interieur zoals verwacht.

De V50 wordt in vele reviews geprezen om haar/zijn rijeigenschappen. Ik kan daar volmondig mee instemmen. De wegligging is subliem en je kunt er echt een behoorlijk potje mee sturen, zeker in combinatie met de 17’velgen met 205 breed rubber. Hierdoor wordt de auto wel wat stugger op ruigere wegen, maar niet storend. Ga voor 15’ of 16’ indien je meer aan comfort hecht. De 140pk 5 cilinder is een genot om mee te rijden. Vermogen is voldoende voor handen en de auto is vlotter dan verwacht in combinatie met de automaat. Als je bij 140 km/u op de snelweg vol gas geeft, schakelt de automaat gewoon nog even terug na de 4e versnelling om er nog behoorlijk aan te trekken. Nee, de 170 pk-versie pakken is leuk maar eigenlijk zonde van je geld. Ook is de motor heerlijk stil. 130 km/u op de snelweg is nog geen 2500 toeren! Maar als je "m op z"n staart trapt hoor je de heerlijke 5-cilinder roffel. Pas op dan lust ie "m wel! Gemiddeld 1 op 9.

Ik heb de V50 gekozen mede vanwege het design, want als je voor ruimte gaat, kun je beter een Vectra, Mondeo of C5 nemen. De kofferruimte is voldoende alleen de bergvakken in de voorportieren zijn echt bedroevend klein. (kan net een pakje sigaretten in ofzo...)

PROBLEMEN

Problemen hebben zich tot dusver niet voorgedaan.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.