Volvo V50 1.6D DRIVe StartStop Summum (2010)
autoreview
Signalement
Uitvoering | V50 1.6D DRIVe Start/Stop Summum |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 45.200 km |
KM-stand laatst | 172.000 km |
10.000 km - 2 maanden
- 54.200 km
Nu eens geen keuzeproces. Mijn firma hanteert een one-car policy, dus er valt niets te kiezen behalve de kleur van buiten en van de bekleding. Nu had mijn voorganger dat al gedaan, dus ook die keuze bleef mij bespaart, al ben ik wel blij met het blauwe grijze lak en het lichte interieur.
De auto is een DrivE versie, wat betekent dat er wat foefjes zijn om de auto zuinig te houden (spoilertje hier en daar, gril dicht en speciale wielen) alsmede een start/stop systeem. De auto had ca. 4 maanden stil gestaan voordat ik hem in gebruik nam en de 2e accu die dit systeem ondersteunt was zodanig leeg dat het 2 weken geduurt heeft voordat de boel weer aan het werk ging. Op zich wel aardig. Auto slaat af als je stil staat ontkoppelt / neutrale versnelling en start weer zodra je de koppeling intrapt. Geeft een aangename rust in het interieur. AC etc. blijft gewoon doorwerken.
De auto is voorzien van alle mogelijke gemakken waaronder GPS, High Performance Stereo, Bluetooth telefoon aansluiting en het hele riedeltje aan veiligheidspakketten waaronder parkeersensoren en BLIS. Dat laatste is wel even de moeite waard van het toelichten. Dit zijn 2 oranje lampjes die in de spiegel opflitsen als er een auto naast je rijdt in je dode hoek. Moet je even aan wennen, maar dat is eigenlijk best een top systeem. Wel wat storingsgevoelig. Het werkt dmv een klein cameratje onder de buitenspiegels en als die vies worden dan geeft hij een storing. Ook bij file rijden volgt de software de hoeveelheid auto's niet helemaal en geeft hij een storingsmelding.
Ik rijd ca 1100 km per week, dus dit is de review na 2 maanden gebruik. 97% van de tijd op de snelweg zowel in Nederland als in Belgie.
Zeer comfortabel. Prettige stoelen en zithouding. De knopjes op het mooi vormgegeven dashboard zijn bizar klein en moeilijk te bedienen. Gelukkig kan je de meeste functies met de stuur knoppen bedienen. Beetje slappe vering. Met 3 volwassenen in de auto schuur ik bijna altijd over de drempels alhier. Bluetooth carkit werkt feilloos al klaagt 'de andere kant' wel eens over moeilijke verstaanbaarheid. Fijn een USB aansluiting onder de armleuning voor de iPhone, speelt feilloos af en via stuurbediening kan je eenvoudig door je afspeellijsten browsen. Compliment! HP Stereo klinkt goed genoeg. Achterin wordt het wat krap bevonden door de passagiers. 2 volwassen gaat nog, maar houdt niet over qua zitting en voetruimte. Ingebouwde GPS is met een kantelscherm op het dashboard en geen wonder-der-techniek. De traffic control is absoluut waardeloos en onbetrouwbaar. Een simpele TomTom doet dit echt 10x beter.
Motorisch ... ach ik had zelf voor een 5 cylinder gekozen, maar hier valt met de vele snelweg kilometers prima mee te leven. Niet overmatig pittig, effe snel accelereren zit er niet in. Daar moet je mee leren omgaan. Lekker rustig met het verkeer mee en wat beter anticiperen en dan is het prima zo. Ik maak me niet zo druk meer in het verkeer. 70% van de tijd zet ik om cruise control. Ben blij dat er nog een Saab 900 classic Turbo in mijn garage staat voor de leuk :-). Met volle bepakking moet de motor toch wel wat hard werken en wordt het wel wat rumoerig in het interieur. Als ik alleen rijd valt me dat niet zo op.
Verbruik vraag u zich af ? Strak 1:20 (5l/100km) over de laatste 10000 km. Dat betekent zo'n 1080 km bereik volgens de boordcomputer, in praktijk zo'n 800 km en dan gooi ik hem weer vol. Sta dus nog steeds 2x per week aan de pomp gemiddeld. Ik moet eerlijk zeggen dat ik stiekum had gehoopt dat dit wat zuiniger was geweest.
Al met al .. Fijne auto, zou hem zeker prive ook overwegen als functionele familiebak maar niet in deze motorisatie.
Storingen vraagt u ?? Niets, nada, niks. Over 2 maanden gaan de zomerbanden eronder en krijgt hij zijn beurtje en dan zien we wel wat verder.
20,000 km na 3 maanden, tijd voor service
- 63.000 km
Na precies 3 maanden was het tijd voor de wissel van de winterbanden en een 20,000 km beurt. De volgende werkzaamheden zijn verricht
- 60,000 beurt
- microfoon car kit vervangen
- navigatie soft ware opgedateerd
- banden gewisseld
- de BLIS moest geserviced worden, maar om e.o.a. reden moet ik hiervoor terugkomen. Naar mijn ervaring is meestal het lensje vuil als de computer erover mekkert, dus even schoonmaken met wat glassex en verder negeren. Geen tijd om hiervoor weer naar de garage te gaan.
Bellers klaagde over slechte verstaanbaarheid van mijn kant dus ik hoop dat het hiermee verholopen is. De update van de navigatie duurde overigens wel lang. Ruim 2 uur, gelukkig tijdens een lange rit die ik vaak rijd dus ik kon wel zonder.
Gemiddeld verbruik over de laatste 20,000 km, 98% snelweg op winterbanden 4,9/100 km (afgelezen, maar ik check het bij het tanken en meestal klopt het wel aardig).
Maar weer een eens een beurtje
- 86.000 km
En dat waren er weer 20,000 km bij. Naast de wekelijkse 1000 km ook nog een vakantie tripje naar Umbrie en we zijn weer in de garage.
Feitelijk niets bijzonders
- 80,000 beurt
- krakende bestuurders stoel
- hitteschild (zie hieronder)
- en wat klein grut.
- storing in de BLIS
Totale rekening ca 500 euri
Dat hitteschild heb ik er zelf afgereden op een onverharde weg, die onverwacht van onverhard naar karrespoor ging. De auto is verlaagd vanwege de drivE version, dus ik liep vast op een stuk rots en voila het hitteschild gescheurd. Niets ernstigs maar ondanks mijn bericht vooraf had de Volvo dealer het gewenste onderdeel niet op voorraad. Soms wordt ik wel moe van die merkdealers, ik had dit al 3 weken vooraf aangegeven.
De BLIS is ook storingsgevoelig. Hij jengelt al lang om een 'service' ondanks dat 'ie het normaal doet. Echter na een software update geeft hij standaar de melding in regenachtig weer 'BLIS camera geblokkeerd'. Dat is er dus ook niet beter op geworden. Jammer.
Verbruik is in middels gemiddeld 4,6/100 km en ik voel me lekker thuis in mijn V50. Tot over 3 maanden voor de 100,000 :-)
120.000 km beurt uitgevoerd
- 115.000 km
Gezien het tempo waarmee ik km's afleg en het feit dat er bij de winterbanden een olie/filter wissel is gedaan heb ik besloten om een kleine onderhoudsbeurt over te slaan en door te stomen naar de 120.000 km beurt. Dat is een stevige. Alle filters (incl. roetfilter, pollenfilter etc.) moeten vervangen worden. Zonder 'specialekes', incl. een wissel naar de zomerbanden kwam de rekening op ruim 1200 euro bij de Volvo dealer.
Of het een placebo effetc is of niet, maar ik vind de auto aanmerkelijk stiller en rustiger functioneren op dit moment.
De BLIS functioneert verder redelijk, alleen in files bij zware regen is het ding hopeloos. Juist de momenten dat je wel een beetje hulp kan gebruiken. Verbruik 4,8l/100 km. Geen olieverbruik van betekenis.
Op naar de 140k, wat snel zal zijn met 2 geplande retourritten naar midden Zweden en een retourtje Zurich, naast de gebruikelijke 200 km per werkdag :-)
Brandstof lek, filters vervangen
- 134.000 km
Ik rook al een paar dagen een 'smog' achtige lucht in de auto, wat me de eerste dagen niet opviel omdat er feitelijk smog buiten was. Echter afgelopen maandag werd het spoorslags erger en reden voor een stop-over bij de Volvo dealer alwaar een brandstoflek werd geconstateerd; er lag zichtbaar diesel op het motorblok.
Waar het lek precies gezeten heeft, ben ik vergeten te vragen in mijn haast om de auto voor sluitingstijd weer op te halen. Wat wel duidelijk is van de factuur is dat de roetfilter en de interieur filter vervangen zijn en dat de baas €350 mag overmaken ,-)
Over 2 maanden een 140,000 beurt, wat rijkelijk over tijd gaat uitpakken, maar die gok durf ik wel te nemen.
Huidig verbruik 4,4l/100 km. Circa 200 cc Olie bijgevuld.
Onderhoudsbeurt bij 145,000 - gevolgen van de lekk
- 151.000 km
Reguliere onderhoudsbeurt en wissel naar de winterbanden. Geen bijzonderheden, kosten werden geschat op ca €450 (de factuur gaat direct naar mijn baas dus die zie ik niet)
Opvallend is dat ik in de maand erna wel het brandstofverbruik zag stijgen naar 5,1/100 gemiddeld. Volgens de garage ligt dit aan de winterbanden en de lagere temperaturen. Raar. Vorig jaar niet gemerkt. Garagist was wel jaloers op mijn verbruik. Lijkt ook wel of de auto iets rumoeriger is geworden.
De recente brandstoflekkage heeft trouwens nog wel een vervelend staartje gekregen. Vlak na de onderhoudsbeurt begon de auto weer te stinken in het interieur. Weer een noodcontrole bij de Volvo laten doen, bleek dat de rubbers van de injectoren vergaan zijn door de lekkage en gewisseld moeten worden. Schijnt een halve dag werk te zijn. Ik rijd nu dus met de recirculatie stand aan, wat ergens niet prettig voelt. Storend, te meer omdat ik de garage erop gewezen had tijdens de beurt. Baal er een beetje van. Word midden januari gereparareerd. Ik hoop wel dat het dan gedaan is en de kwaliteit van de interieurlucht weer normaliseert.
Laatste service beurt + Eindconclusie
- 165.000 km
De bovenstaande problemen zijn nu verholpen en de kwaliteit van de luchtventilatie in de V50 is weer normaal en prima in orde. Wel opvallend is dat de winterbanden (en wellicht de koude buitenlucht) zo'n 0,5l/100 km extra verbruik opleveren. Gemiddeld verbruik over de laatste periode was 5.1/100 km, maar ik zie het nu weer dalen naar ca 4.7/100 km
Inmiddels heb ik de laatste service beurt zien passeren zonder bijzonderheden. De V50 is weer voorzien van zomerbanden en een kleine beurt, de winterbanden zijn op en gaan naar de shredder.
Dit is de laatste update. Binnen nu en een maand moet de opvolger besteld worden. Dat zal zo goed als zeker een Volvo V60 Kinetic D4 met professional pack worden (al twijfel ik nog steeds een beetje over de Mazda 6 serie).
Mijn eindconclusie: bij verkoop zal mijn V50 ca 180.000 km afgelegd hebben, waarvan 140.000 km in de laatste 2,5 jr. Goed en regelmatig onderhoud heeft ervoor gezorgd dat ik zo goed als geen problemen heb gehad en de V50 mij nooit heeft laten staan. Degene die mijn V50 als tweedehands zal aanschaffen koopt een perfect onderhouden auto, die zeker nog het dubbele kan afleggen. Het interieur heeft er nauwelijks onder geleden, de stoelen bieden nog steeds prima comfort. Het beperkte vermogen heeft mij bijna nooit gestoord, zeker niet in de lage landen. Kwestie van anticiperend rijden. Met name koud is de V50 wat rumourig en mis je tegenwoordig de 6e versnelling. Verbruik zal over de hele periode zo'n 4,7/100 km geweest zijn, wat keurig is. Het start/stop systeem is een uitkomst in de stad, creeert rust bij stoplichten, maar ik adviseer je wel om het ca 2 seconden voordat je wilt wegrijden te activeren. Anders is het net of de turbo niet voldoende druk heeft, en is wegrijden een trage gebeurtenis. De kwaliteit van de High Performance stereo is dik voldoende, het navigatie systeem daarentegen is niet overtuigend. Regelmatig gebruik ik mijn TomTom op mijn iPhone om files te ontwijken en een beter routeaanbod te krijgen. Wat kleinere minpuntjes zijn de kleine knopjes op het dashboard, de verstopte USB aansluiting, het rolnet (wat een drama ding), en de matige kwaliteit van de lak (meerdere vogelpoep vlekjes, die er niet meer uit te poetsen zijn).
+ Zitcomfort (stoelen)
+ Rijcomfort
+ High Performance stereo
+ Verbruik
- layout dashboard
- BLIS storingsgevoelig
- Iets teveel verlaagde DrivE versie raakt vaak drempels
Wat mij betreft een zeer dikke voldoende. Mijn rapportcijfer zou een 8,7 zijn. Ik zou hem aanraden aan vrienden en bekenden (mits perfect onderhouden) en mede daarom staat de V60 D4 dik bovenop als opvolger!
Gevalletje 'jammer maar helaas'
- 167.000 km
Een dag na het tekenen van de order voor de nieuwe V60 D4 schijnt de V50 dat te zien als een motie van wantrouwen. Wederom een brandstoflekkage, dit keer in de retourleiding. Ik kan wel stellen na 3 lekkages dat dit ofwel een zwak punt van de auto is, ofwel van het dealercorps in het aanpakken van een probleem. Ook bleek de EGR klep diverse foutmeldingen te geven en werd dringend geadviseerd te vervangen. Ook een zwak punt van diesel v50's rond deze km stand. Dit is bekend bij onze wagenparkbeheerder die, ondanks het feit dat de nieuwe eraan komt, wel graag wilde dat dit gemaakt werd. Schijnt zeer hoge kans op panne te geven.
Dit als toevoeging. Geschatte kosten ca 500,- euro.
Bij terugkomst uit de garage lag er ook nog een leuke offerte t.w.v. €1700 op de passagiersstoel. Ik vond de motor al lang wat dreunerig en inderdaad .. het vliegwiel en de koppeling zijn aan de beurt.
Ik denk dat het verstandig is voor kopers met deze km stand om na te gaan of deze reparaties uitgevoerd zijn, daar ze letterlijk een rib uit het lijf zijn.
Hej då!
- 172.000 km
Hej då = tot ziens op zijn Zweeds. De opvolger is gearriveerd (Volvo V60 D4) en de V50 is achtergelaten bij Lacom Vilvoorde.
Ik heb hem met veel plezier ruim 120,000 km bereden in 2 jaar, pas op het einde van ons gezelschap kwamen de storingen de overhand voeren .. een beetje zoals een huwelijk zeg maar.
Vermits de voorbeschreven reparaties correct worden uitgevoerd, heeft een volgende koper niets te vrezen van deze auto en kan hij nog lang mee. Ik wens hem/haar er veel plezier van.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.