Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Volvo
  • V50

Volvo V50 1.6D (2005)

autoreview

7
Volvo V50 1.6D (2005)
Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)Volvo V50 1.6D (2005)
Anoniem
  • Gebruikersreview
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringV50 1.6D
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2006
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 26 mei 2008

De klok lijkt steeds sneller te tikken. Nog slechts drie maanden en dan gaat mijn Volvo V50 1.6D retour naar de leasemaatschappij. Met gemengde gevoelens. Natuurlijk vind ik het geweldig dat ik een nieuwe auto mag gaan rijden. Maar toch. Ook een beetje weemoed. Want met nu 135.500 kilometer op de teller kan ik volmondig zeggen dat geen beter exemplaar van de loopband had kunnen rollen als die ik rijd.

Mijn Volvo V50 1.6D is kaler dan kaalst. Ik kon hem nét leasen. Geld voor opties was er niet. Op de lichtmetalen velgen na, die ik achteraf door de dealer liet monteren. En metallic-lak. De dakdragers kreeg ik van de dealer. Voor mij waren die toen een must, nu zou ik ze nooit meer nemen. Het geeft de auto toch een lichtelijk gedrongen uiterlijk.

Natuurlijk miste ik soms de extra opties. Zoals parkeersensoren achter toen ik dat verdekte paaltje kuste met mijn achterkant. Luxe went snel, gebrek eraan ook. Dus kan ik veilig zeggen dat mijn ‘pure’ uitvoering me nooit echt heeft gestoord. Temperatuur instellen met de handmatige airco werd al snel een vaardigheid waar menig climate control een puntje aan kan zuigen.

De rijeigenschappen van de auto zijn voorbeeldig. Zijn forse koppel maakt dat je vlot wegtrekt bij een stoplicht. Tot 80 kilometer per uur schiet de auto goed vooruit. Daarna is het snel naar de rechterbaan omdat dan het extra vermogen ontbreekt om de opdoemende lichten in de achteruitkijkspiegel voor te blijven.

De wegligging is goed. Maar zelfs met relatief nieuwe banden lijkt de stabiliteits- en tractiecontrole iets vaker in te grijpen naarmate de kilometerstand stijgt. Waarbij ik eerlijkheidshalve wel moet zeggen dat ik de auto ook niet echt spaar.

Geen wonder ook dat na een goede 135.000 kilometer de motor wat luidruchtiger is geworden. Maar niet storend. Daarbij overstemt de muziek met gemak het motorgeluid. Standaard heeft de Volvo een goed geluidssysteem aan boord. Slechts vier luidsprekers, maar je bent gevangen in het geluid zonder echt te horen waar het vandaan komt.

Volvo wordt geroemd om zijn zitcomfort. Dat kan ik alleen maar beamen. De standaard stoelen zitten hemels. Zelfs na lange ritten stap je fit uit. Van enige slijtage of doorzitten is niets te merken bij de berijderstoel. Die is op verschillende manier in te stellen. Mijn voorkeur: lekker laag, beetje naar achteren. Met wat extra steun in de lende, die ook op maat is te stellen.

Met mijn lengte van 1.91 meter heb ik altijd voldoende plek gehad om comfortabel te sturen zonder dat passagiers achterin als haringen in de ton zitten.

De kwalitatieve uitstraling van het interieur is een van de dingen die ik zeker ga missen. Het ziet er allemaal erg goed uit. Zelfs in de standaardversie zonder extra poespas zoals aluminiuminleg. Audi wordt geroemd om zijn hoogwaardige afwerking. Maar als ik heel eerlijk ben was ik bij de testrit van mijn nieuwe auto toch wat teleurgesteld. Het kan wat mij betreft niet tippen aan wat ik met mijn V50 in huis heb.

Maar tussen uitstraling en duurzaamheid zit toch wel een verschil. In elk geval in mijn uitvoering. Het zwevende middenconsole vertoont slijtageplekken van mijn rechterknie. De grijze verf is er vanaf en een zwarte streep is zichtbaar. Dat geldt ook voor de handgreep bij de bestuurdersportier. Ook de knop van de radio mist een toplaagje rubber door veelvuldig gebruik. De standaard bekleding houdt zich mooi. Geen last van haken, pluizen of andere symptomen die duiden op ouderdom. De stof in het zijportier zit er goed uit. Dat is knap als je bedenkt dat mijn arm er zo’n 135.000 kilometer op heeft gelegen.

Valt er iets te klagen? Zeker wel. Met twee kleine kinderen van 6 en 4 die beide in een kinderstoel zitten, blijkt dat het zo goed als onmogelijk is om hen zelf de gordel vast te laten maken. Die zijn zo krap, diep en onhandig geplaatst dat het elke keer weer een gehannes is om de gordel te bevestigen. Zelfs voor mij terwijl ik het ontelbare keren heb gedaan. Natuurlijk is dat inherent aan het formaat van de auto, maar toch gaat het op een gegeven moment storen.

Opbergruimte in de zijportieren is er niet. Veel meer dan een propje papier een pakje kauwgom kun je daarin niet kwijt. Ik heb mezelf altijd voorgehouden dat dit is voor de extra veiligheid omdat er zoveel staal in de deur zit. Maar een klein beetje extra ruimte zou toch wel lekker zijn. Geldt ook voor het handschoenenkastje. Zo klein dat er vrijwel niets in past.

Wil je optimaal gebruik maken van de ruimte van de auto dan moeten de banken plat. Dat heb ik zoveel mogelijk geprobeerd te vermijden. Echt makkelijk gaat dat namelijk niet. Wel weer mooi is dat de hoofdsteunen van de achterbank kunnen worden geplaatst in de onderkant van het zitgedeelte dat tegen de berijders- en passagierstoel is geklapt. In delen kan alleen het kleine zitdeel worden neergelegd. Aan het grootste deel zit het rolnet gemonteerd dat de kofferbak kan scheiden van passagierscabine.

PROBLEMEN

  • 26 mei 2008

Grote problemen heb ik niet gehad. Kleintjes wel. Aan het begin een rare storing in het elektrisch circuit die soms mijn lampen liet branden. Na een software-update bij de garage tijdens een beurt was dit gefixt. Ook is twee keer de turboslang losgesprongen. Ook dat was snel verholpen bij de garage. Mijn laatste avontuur was een trillend geluid onder de motorkap. Toch even kijken op de vluchtstrook. Je staat raar te kijken als je vervolgens een stuk ijzer uit de motor haalt. Het bleek een bevestigingsarm te zijn voor de kap die de motor afdekt. Die is weer vast gelast. Al met al zijn de probleempjes verwaarloosbaar bij het plezier en genot van de auto. Dit is een auto die ik iedereen zou aanraden.

4,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    5
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Volvo V50? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Volvo V50
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Volvo V50 2.5 T5 R-Design | Xenon | Navigatie | Stoelverwarming | Climate control | Cruise control | Trekhaak

    Volvo V50 2.5 T5 R-Design | Xenon | Navigatie | Stoelverwarming | Climate control | Cruise control | Trekhaak

    • 2004
    • 250.964 km

    € 4.900

    Volvo V50 2.5 T5 AWD Momentum

    Volvo V50 2.5 T5 AWD Momentum

    • 2007
    • 322.000 km

    € 4.999

    Volvo V50 1.8 Edition II Sport Climate/PDC

    Volvo V50 1.8 Edition II Sport Climate/PDC

    • 2006
    • 240.542 km

    € 2.950

Meer Volvo V50 occasions

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Volvo V50 specificaties
  • Volvo V50 occasions
  • Volvo V50 video's
Advies en informatie
  • Volvo V50 tests
  • Volvo V50 gebruikersreviews
  • Volvo V50 index
PREMIUM
Lexus ES vs. Volvo S90 - Occasion dubbeltest

Lexus ES vs. Volvo S90 - Occasion dubbeltest

We gaan voor de verandering terug naar wat zo ongeveer de oervorm van de auto is: motorruimte,...

Lees meer
 

Volvo V50 reviews

  • Gebruikersreview
    Volvo V50 2.0D Kinetic (2005)

    Volvo V50 2.0D Kinetic (2005)

    2
    • 8 december 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 T5 Summum (2005)

    Volvo V50 T5 Summum (2005)

    • 22 juli 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 1.6D Edition I (2006)

    Volvo V50 1.6D Edition I (2006)

    5
    • 22 juli 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 2.0D Edition I (2005)

    Volvo V50 2.0D Edition I (2005)

    4
    • 11 augustus 2020
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 2.4i Momentum (2005)

    Volvo V50 2.4i Momentum (2005)

    2
    • 16 december 2018
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 2.0D (2004)

    Volvo V50 2.0D (2004)

    5
    • 14 juli 2018
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 2.4i Momentum (2004)

    Volvo V50 2.4i Momentum (2004)

    • 20 juli 2017
meer reviews
Volvo V50 1.6D - 2006 - 500.000 km - Klokje Rond

Volvo V50 1.6D - 2006 - 500.000 km - Klokje Rond

De 1.6 dieselmotor die onder meer in deze Volvo zit, is dat niet de motor waarvan Joep roept...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 2.0D Kinetic (2005)

    Volvo V50 2.0D Kinetic (2005)

    2
    • 8 december 2021
  • Reportage
    Op zoek naar een stationwagon voor 5.000 euro

    Op zoek naar een stationwagon voor 5.000...

    69
    • 27 november 2021
  • Volvo V50 1.6D - 2006 - 500.000 km - Klokje Rond

    Volvo V50 1.6D - 2006 - 500.000 km - Klokje...

    • 16 augustus 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 T5 Summum (2005)

    Volvo V50 T5 Summum (2005)

    • 22 juli 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 1.6D Edition I (2006)

    Volvo V50 1.6D Edition I (2006)

    5
    • 22 juli 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 D3 R-Design Pro Edition (2012)

    Volvo V50 D3 R-Design Pro Edition (2012)

    4
    • 16 mei 2021
  • Gebruikersreview
    Volvo V50 1.8 Sport (2009)

    Volvo V50 1.8 Sport (2009)

    4
    • 17 maart 2021
Merk
Merk
  • Gebruikersreview
    Volvo V40 D2 Momentum (2013)

    Volvo V40 D2 Momentum (2013)

    • 27 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volvo C70 2.5 T (1999)

    Volvo C70 2.5 T (1999)

    4
    • 22 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volvo XC60 B5 Inscription (2021)

    Volvo XC60 B5 Inscription (2021)

    1
    • 21 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volvo C70 2.0 T (2000)

    Volvo C70 2.0 T (2000)

    4
    • 17 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volvo XC70 D5 AWD Summum (2012)

    Volvo XC70 D5 AWD Summum (2012)

    4
    • 13 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volvo S60 B4 R-Design (2021)

    Volvo S60 B4 R-Design (2021)

    12
    • 12 juni 2022
  • Volvo C30 1.6 – 2008 – 305.010 km - Klokje Rond

    Volvo C30 1.6 – 2008 – 305.010 km - Klokje...

    • 6 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden