Volvo S40 1.6 D Kinetic (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | S40 1.6 D Kinetic |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 92.000 km |
KM-stand laatst | 94.000 km |
ERVARINGEN
- 94.000 km
Na een deceptie met mijn Opel, besloten om het over een heel andere boeg te gooien: Volvo. Ik kwam uit bij Milano, daar stond een betrekkelijk jonge auto, met relatief weinig kilometers.
Betreft de aanschaf van een S40. Wat een heerlijke auto! Prachtige neus / grill en oogt lekker zakelijk, maar ook sportief. Rijcomfort is subliem, door het gewicht ligt hij lekker stevig op de weg, ook bij hogere snelheden in de bochten. Hogere snelheden merk je overigens nauwelijks: geluid neemt niet toe en rijgedrag blijft hetzelfde. Schokdempers en vering zijn fantastisch.
De 1.6 diesel keek ik eerst wat sceptisch tegenaan, maar valt mij alleszins mee, met 110PK is het een pittige auto. Trekt betrekkelijk snel op. Verbruik is prima: ca 5 a 6 l per 100km.
Binnein de auto is het goed vertoeven: genoeg beenruimte voor de bestuurder en de passagier, de stolen zitten uitstekend. Achterin is de beenruimte wat beperkter.
Knoppen zijn goed te bedienen, lekker sobere uitstraling van het dashboard, met mooie klokken. Knop voor het licht had wat mij betreft groter gemogen.
conclusie: tot op heden een tevreden man.
PROBLEMEN
- 94.000 km
Airco is tot op heden eenmaal in de warme stand blijven staan, ik moest de motor opnieuw uit- en aanzetten om deze weer te resetten. Werkte daarna weer naar behoren.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.