Volkswagen Passat Variant 1.9 TDI 105pk BlueMotion Trendl. (2008)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Passat Variant 1.9 TDI 105pk BlueMotion Trendl. |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2008 |
| Jaar van aanschaf | 2008 |
| KM-stand bij aanschaf | 18 km |
| KM-stand laatst | 97.000 km |
VW Passat Variant 1.9 Bluemotion
- 97.000 km
Na ruim 4 jaar rijden, werd mijn vorige lease auto een Peugeot 307SW ingenomen. Van mijn werkgever mocht ik een auto van een klasse hoger kiezen dan de 307SW. Vanwege mijn jaar kilometrage toentertijd, moest ik wel overstappen in een diesel.
Het merk moest wel een Peugeot of VW zijn (Bedrijfspolitiek). Aangezien ik met de Peugeot slechte ervaring had door vele gebreken (verlichting, carrosserie), was de keuze voor de VW Passat snel gemaakt, ook omdat ik graag een stationcar wilde.
Aangezien ik weinig om uiterlijk vertoon geef, maar wel om veiligheid, gemak en comfort verhogende zaken, heb ik de volgende zaken laten installeren.
• Business Executive plus pakket met o.a.
RNS510 Audio/Navigatie system.
Parkeer sensoren voor en achter.
• Licht en zicht pakket II (Automatisch dimmende spiegels en automatische verlichting)
• Automatische airco
• Trekhaak
De Passat is een stuk strakker geveerd dan de Peugeot, maar blijft ruim voldoende comfortabel en de wegligging en bochtenwerk voelt veel beter aan.
77kW lijkt wat weinig voor dit formaat auto, maar ik heb nooit het gevoel gehad vermogen tekort te komen. Scheuren is aan mij niet echt besteed, maar stevig doorrijden op de Duitse autobanen met 150km/uur op de teller is geen enkel probleem. Het geluidsniveau blijft ook dan, ondanks dat deze auto maar 5 versnellingen heeft, binnen de perken.
Deze diesel kan behoorlijk schakellui gereden worden. Ook onderin is er koppel voldoende.
Een werkelijk genot is de zuinighuid in combinatie met de 70liter tank. Zelfs in het begin, toen ik alleen vele korte ritten reed, werd ruim 1100km op één tank gehaald. Met langere ritten naar Frankrijk, waarbij ik me hield aan de wettelijke maximum snelheden (+5km/uur) , haalde ik ruim 1300km uit een tank. De verbruiksmeter in de auto geeft het verbruik wel optimistisch aan. Een werkelijk verbruik van 6,3 liter/100km wordt aangegeven als 5,3 liter/100km.
De RNS510 is een prachtig Radio/Audio en navigatie systeem. Helaas lopen de kaarten van VW wel wat achter bij het Nederlandse wegennet. Het is uitgebreid instelbaar met blokkades, gewenste snelheden voor berekening etc. Een ernstig nadeel van dit systeem is zijn inbraakgevoeligheid. Het ding is er met een randje losklikken en 4 schroefjes losdraaien te verwijderen, en het inbrekersgilde weet dat ook! Bij mij is de RNS510 twee maal gestolen in een periode van een halfjaar. Na de tweede keer moest ik van de verzekering een Navi-lock laten installeren. Dit heeft afdoende geholpen, er is nadien niet meer in de auto ingebroken. Je zit dan wel met een zware kluisdeur voor je radio, die er eerst afgehaald moet worden en je deur bak in een keer vol maakt.
Een behoorlijke misser vind ik ook, dat de Premium Bluetooth telefoon voorbereiding niet standaard aanwezig is, als je een RNS510 aanschaft. Bij veel goedkopere navigatie systemen is dit wel het geval. Nu was er voor mijn telefoon door de dealer een losse module ingebouwd. Werkt ook prima, maar je mist het gebruik van je telefoonboek etc. via het scherm van de RNS510.
Tijdens het eerste jaar ging tijdens het rijden het lampje van het voorgloeien aan. Ik ben een paar dagen later naar de garage gegaan, waar men een sensor moest vervangen. Dit is het enige probleem wat ik met deze auto gehad heb. Er is verder nog geen lampje defect geraakt.
Ook handig vind ik de elektrische parkeerrem. Waar ik de Peugeot een keer midden op straat terug vond, is me dat bij de Passat niet meer overkomen. (Blijkbaar niet goed in zijn versnelling en niet op de handrem, een beetje wind en een licht glooiende oprit.)
De handrem lost automatisch als je de koppeling op laat komen. Dit werkt perfect, het wegtrekken op een steile helling is geen enkel probleem. Ik weet dat vele het een onding vinden, maar ik vind het ideaal.
Ik heb in 4 probleemloze jaren bijna 100.000km gereden. Vanwege dit kilometrage moet ik nu weer overstappen in een benzine uitvoering. Mijn keuze is nu weer op een Passat gevallen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen Passat Variant 1.8 TFSI Comfortline Automaat | Navi | Autom. Airco | Cruise Control | Elekt. Ramen | PDC | Nieuwe APK!
- 2009
- 271.079 km

Volkswagen Passat Variant 2.0 TFSI Highline Business | Zo Mee | Inruil Koopje!! | Stoelverwarming | Carplay | Half leder
- 2007
- 299.981 km

Volkswagen Passat 3.2 V6 Highline 4M | Memory | Automaat | Schuif- kanteldak
- 2006
- 284.595 km
PRIVATE LEASE Volkswagen Passat
Lees ook

Deze Volkswagen Passat R36 is een zakelijk kanon van voor de vermogensdevaluatie – In het Wild

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI – 2009 – 938.073 km - Klokje Rond

Volkswagen Passat Variant 2.0 FSI Highline 4Motion - 2006 – 324.887 km - Klokje Rond

VW Passat 2.0 TDI 4Motion (2008 / 478.291 km) - Klokje Rond

